Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На молодняк - дотації, на молоко - вищі ціни

 Кинуті сам на сам зі своїми проблемами, селяни з кожним роком почали все менше утримувати худоби, що знизило і відсоток заготівель.

Для стабілізації ситуації в аграрному секторі держава вперше за багато років повертається обличчям до приватників і починає виплачувати їм дотації на утримання молодняка худоби.  
Як зазначив під час брифінгу перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко, господарям, які утримують телят до 3-5 місяців, виплачуватимуть 250 гривень за голову, від 6 до 8 місяців – по 500 гривень, до року – 750 гривень. Для цього в бюджеті країни передбачено 1 млрд. гривень. Основною  вимогою в  отриманні цих коштів є ідентифікація худоби. На сьогодні в області лише 10 відсотків худоби мають ідентифікаційні номери. Отож на часі їх виготовлення. Нині один коштує 49 гривень, хоча є сподівання, що ідентифікація здешевиться до 19 гривень. Вже нині селянам варто звернутися до сільської ради і виробити паспорт на тварину.
Анатолій Юхименко також наголосив, що Програма держпідтримки вже діє, й нині фахівці працюють над складанням списків приватних господарів, які претендують на виплати. Наступним етапом стабілізації в галузі тваринництва, за словами першого заступника голови облдержадміністрації, стане встановлення мінімальної закупівельної ціни на молоко, яка повинна бути не меншою 2,70-3,10 гривні за літр. Нині ж селяни отримують вдвічі менше. Отож обласна влада працює над проектом створенням сільськогосподарських кооперативів, які будуть займатися заготівлею молока. Це дасть змогу отримувати  за  молоко з приватних садиб стільки ж, як і з фермерських господарств. До речі, в краї вже діють  місцеві програми підтримки тваринництва, які  спрямовані, зокрема, на здешевлення осіменіння худоби, облаштування культурних пасовищ, придбання доїльних апаратів родинним господарствам.
• Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: