Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На Хрінницькому водосховищі і рибку не з’їли, і закон порушили

Сходить з розуму не тільки погода, а й деякі екстремали, котрі відважилися на неймовірне саме через природні аномалії. Бо в інші роки ви б могли собі уявити підводне полювання у водоймі 2 лютого? Більшості й зараз це важко зробити. Шкода, що у протоколах державних інспекторів Рівненського рибоохоронного патруля не були зафіксовані емоції, а лише сухі факти - вісім випадків порушень природоохоронного законодавства.

Так, вночі другого лютого рибний патруль задокументував грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на Хрінницькому водосховищі, поблизу с. Товпижин Демидівського району. Саме там місцевий відчайдух займався підводним полюванням гарпунною рушницею. Причому, незважаючи на нічну пору і лютий місяць, чоловік виловив понад 8 кг риби. І то чималої: 4 щуки (загальною масою 7 кг) та 2 окуні (загальною масою 1,6 кг).

Все б нічого, от тільки цей улов перевищував усі встановлені правилами любительського і спортивного рибальства добові норми вилову. Тож, за попередньою оцінкою, сума завданих збитків склала 1 394 грн. На рибалку складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Щедрий улов та його знаряддя вилучено.

Крім того, першого, другого та третього лютого рибоохоронний патруль Рівненщини, під час проведення рейдової роботи на Хрінницькому водосховищі, поблизу с. Хрінники та с. Товпижин Демидівського району зафіксував сім схожих порушень правил рибальства.

До того ж рибалки здійснювали підводне полювання гарпунною рушницею без посвідчення підводного мисливця. Внаслідок вчинення дій чоловіки порушили ст. 63 ЗУ «Про тваринний світ», п. 4.3 Правил любительського і спортивного рибальства.  На них було оформлено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

В управлінні Держрибагентства у Рівненській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 540 53 90. Тож інспектори просять повідомляти про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби.

Довідкова інформація:

Відповідно до затверджених Правил любительського і спортивного рибальства підводне полювання на риб дозволяється при наявності посвідчення підводного мисливця, а також без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів. Добова норма вилову становить 3 кг.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: