Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

На енергоблоці N 4 Рівненської АЕС триває проєкт з модернізації резервних дизель-генераторних електростанцій

На енергоблоці №4 Рівненської АЕС – 54 доба середнього планово-попереджувального ремонту. В ремонті – другий канал системи безпеки. На стадії реалізації нині проєкт «Модернізація резервних дизель-генераторних електростанцій». Захід впроваджується в рамках Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

За словам начальника дільниці загальностанційних об’єктів цеху теплової автоматики та вимірювань Миколи Ткача, САУ РДЕС призначена для забезпечення автоматичного, ручного, місцевого та дистанційного автоматизованого управління технічними засобами РДЕС, захисту обладнання при порушеннях меж нормальної експлуатації, аварійних ситуаціях, сигналізації, а також для забезпечення високої ефективності роботи даного обладнання, зменшення експлуатаційних затрат та вирішення завдань оптимального управління технологічним обладнанням при різних режимах роботи дизельної електростанції.

«Нині виконується модернізація технічних засобів релейних систем керування типу КУАС-5600, шляхом їх заміни на високонадійну апаратуру, що відповідає сучасним вимогам в частині надійності, діагностики, реєстрації та архівування подійВ рамках цього заходу відбувається заміна обладнання електроцеху - шаф 6, 0,4 кВ, обладнання та шаф КТП СН. Встановлюється сучасний ПТК (програмно-технічний комплекс) виробництва ТОВ «Вестрон» м. Харків. Також в рамках модернізації здійснюється повна заміна датчиків, стендів КВП та кабельної продукції. Нині ж встановлюються сучасні датчики типу «Сафір», Prosonic,  датчики ТСП. Однією з переваг нового ПТК є те, що в режимі реального часу оперативний персонал має змогу контролювати значення технологічних параметрів на робочих станціях. Також програмно-технічний комплекс дає можливість архівування технологічних параметрів ДГС при всіх режимах експлуатації. Це значно підвищує інформаційну підтримку дій персоналу при проведенні аналізу роботи обладнання та пошуку істинних причин (вихідну подію), яка призвела до несправності обладнання або його несанкціонованої роботи», - прокоментував Микола Ткач.

Також, на САУ РДЕС-42 виконується монтаж  кабельної продукції, повністю виконано монтаж всіх шаф, стендів КВП, імпульсних ліній, розпочато роботу з кабельною продукцією. НА САУ РДЕС-44 також повністю виконано монтаж шаф ПТК 6- 0,4 кВ з виконанням вищезгаданих робіт. Персонал приступає до монтажу імпульсних ліній.

До виконання робіт залучено персонал цеху ТАВ, цеху загальностанційних систем, в тісній співпраці з електроцехом. Відповідно до затвердженого графіка проведення ППР блока №4, модернізаційні роботи на комірці ДГ-42 планують завершити до 15 листопада, а після цього розпочати реалізацію заходів з модернізації САУ РДЕС на комірці ДГ-43. Варто зауважити, що паралельно з вищеназваними роботами здійснюється також модернізація САУ РДЕС загальностанційної комірки ДГ-44. Зокрема на САУ РДЕС-31,32,33 енергоблоку №3 завершено період дослідної експлуатації обладнання, успішно проведено приймальні випробування та введено в промислову експлуатацію САУ відповідної комірки.

за матеріалом  РАЕС

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: