Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Музеї Рівного, які вас зацікавлять

Любите музеї? Хочете краще пізнати свій край? Просто не знаєте, куди піти у вихідні? Ми розповімо вам про три найвідоміші музеї Рівного.

Рівненський краєзнавчий музей

Про цей музей не чув, мабуть, тільки лінивий. Тим не менше, були там далеко не всі. А дарма. Чому? Зараз розкажемо!

Музей розташований у будинку, спорудженому в 30-х роках ХІХ століття. Колись це була Рівненська чоловіча гімназія, з якою пов’язані імена таких видатних українців, як Пантелеймон Куліш, Володимир Короленко, Микола Костомаров та ін.

Нині фонди музею налічують понад 140 тисяч експонатів, а постійна експозиція виставлена у 23 залах. З природними цікавинками Рівненської області можна ознайомитися в залах, де виставлені зразки місцевих рослинного і тваринного світу, водних скарбів, геології. Відвідувачі мають змогу помилуватися творами волинського іконопису, стародруками, скульптурами, графіками та предметами, які дійшли до нас від козацьких часів, двох Світових війн.

Унікальною є колекція робіт видатного польсько-італійського скульптора Томаша-Оскара Сосновського, виконаних із білого мармуру. Зразки академічного класицизму, ці скульптури з досконалими формами свідчать про високу майстерність автора.

Колекції музею багаторазово експонувалися на всеукраїнських та міжнародних виставках, у тому числі в Польщі та Канаді.

 

Музей бурштину

Цей музей не менш відомий, ніж краєзнавчий, у всій Україні, адже є унікальним для України. Був відкритий 2010 року на базі рівненської бурштинової фабрики «Бурштин України».

У музеї представлені шматки бурштину віком понад 40 мільйонів років, знайдені на Рівненщині, та  різноманітні бурштинові вироби. Улюбленими серед відвідувачів є камені із закристалізованими комахами. Найбільший шматок бурштину має вагу понад 2 кілограми. Тут можна дізнатися не тільки історію видобутку бурштину в Україні, але й ознайомитися зі специфікою його переробки фабрикою. У колекції музею є столові прибори, кераміка і вітражі, а також одяг та взуття, декоровані бурштином.

Цінність, власне, українського бурштину — у різноманітності й унікальності забарвлення. Крім найпоширеніших у світі коричневих, вишнево-червоних, червоних, жовтих кольорів, для поліського бурштину властиві салатово-зелені, жовто-зелені, світло-жовті та синювато-зелені кольори, а також білі та чорні різновиди. Крім того, поліський бурштин містить багато цікавих включень: бульбашки, «димку», «хмарність», комах і рослин.

 

Арт-галерея ковальства «Музей сталевих фігур»

Цей зовсім молодий та ще маловідомий музей відкрився у 2010 році. В ньому експонуються кілька сотень кованих скульптур, виготовлених майстрами зі всієї України. Колекцію створювали понад 10 років і вона справді унікальна, оскільки більшість виробів існують в єдиному екземплярі.

Тут ви можете помилуватися двометровими скульптурами казкових персонажів, повітряною кулею, що підіймає вітрильника, парою танцівників, лицарськими обладунками, незвичними шахами та канделябрами тощо. Великі ковані вироби розміщені просто неба, а менші експонати – у приміщенні. Роботи неодноразово були представлені на всеукраїнських і міжнародних фестивалях, є зразками різних стилів і напрямків. До найнезвичніших екземплярів належить царська каплиця, виготовлена з нержавійки. Завдяки прагненню до експериментів, притаманному всім митцям, з’явилися роботи, які містять, окрім металу, дерево, мушлі, бурштин, інші камені.

 

                                                                                     Ангеліна Романуха

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: