Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Митарства Мінічів

Через  політичні уподобання батька Президент звільняє сина?

Цього тижня стало відомо про те, що голова Рокитнівської  РДА Віктор Мініч написав заяву про звільнення і очікує реакції  на неї Президента Зеленського. За його словами, це рішення він прийняв особисто та обговорив його з головою Рівненської ОДА Віталієм Ковалем. 

Чиновник подякував керівнику області та зазначив,  що "з політичного життя не зникає". 

Нагадаємо, Віктора Мініча було призначено головою Рокитнівської РДА 23 грудня 2019 року. 

Рішення Віктор Мініча про відставку з’явилося майже одразу ж після того, як стало відомо, що його батько балотується в обласну раду у списку «сильних і чесних.» Тобто батько фактично представника президента обрав не тих, які служать народу, а сильних і чесних, які полюбляють нагадувати про себе перед виборами біг-бордами з портретом свого лідера. І хоча ні син, ні батько не пов’язують можливу відставку з виборами,  але схоже на те, що саме так воно і є.

Справа в тому, що пройти в облраду сильним і чесним буде дуже непросто, бо рейтинг відповідної політичної сили тримається на особистому рейтингові лідера, який свого часу був високо посадовцем у силових структурах.  Ні партійної організації в цілому, ні партійних осередків на місцях немає, хіба що на папері. У таких умовах єдиним варіантом  проходження в облраду є залучення у виборчий список  авторитетних людей з числа місцевої еліти. Прізвище Мініч в районі знають всі, починаючи з дітей дошкільного віку. То ж не випадково, що Мініч-старший опинився в списку саме цієї політичної сили. Але це не могло сподобатися  пропрезидентській політсилі. Ймовірно, що саме вона і зажадала відставки  Віктора Мініча. Ні батько, ні син говорити про це не хочуть, принаймні, офіційно. Втім, у їхніх коментарях цю думку можна прочитати. Тож можна зробити висновок, що з часів Леоніда Кучми, попри неодноразове переписування вітчизняного виборчого законодавства, методи, насправді, не міняються.

Коментарі:

Григорій Мініч, підприємець, екс-депутат Рівненської облради кількох скликань:

- Я де хочу, там і буду, і так само й мій син: де хоче, там і буде. Він самодостатня людина, це ж не про дитину йдеться. Десять років він керував Рокитнівським склозаводом, очолює район, який має аж ніяк не найгірші показники. На той час це було його бажання очолити район.Я його туди не відправляв. Зараз у нього є бажання відійти від керівництва району. Це його рішення. Ви теж маєте певний життєвий досвід і добре розумієте, наскільки у нашій державі все пов’язано з політикою.

Віктор Мініч, голова Рокитнівської райдержадміністрації :

 - Буду радий, коли Президент підпише Указ на підставі поданої мною заяви. Ще більше радітимуть дружина і діти, бо батько нарешті повернеться в сім’ю.

• Василь Бурченя

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: