Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Мистецький арсенал започаткували в Березному

Справа в тому, що територія навчального закладу, яка являє собою лісопаркову зону, стала ще більш привабливою через оригінальні дерев’яні скульптури, встановлені митцем для оживлення пейзажу. Один тільки гігантський кіт, що «наїжачився» ніби для стрибка чи оборони, став чи не найулюбленішим об’єктом для любительського фотографування. А минулої неділі 25-річний майстер організував регіональну виставку народної творчості з промовистою назвою «Спектр» - і вона вдалася!

Варто відзначити, що більшість експонатів виставки – авторські твори як самого Сергія, так і його товаришів - випускників мистецьких вузів Рівного і Львова, які зараз працюють в різних регіонах ах України. Сама жанрова палітра дійсно спектральна: дерев’яні скульптури і барельєфи,  графіка, живопис і флористика, стильні меблі і речі прикладного вжитку. Виявляється, вузлуватий корінь чи гілка з лісу, тріска з пилорами чи цурпалок дуба, що століття пролежав на дні Случа, в художницьких руках стають мистецькими творами

Ніколи не подумав би, що лопатка для взуванки може бути художнім витвором, зонт для непогоди можна скомпонувати з незвичайних натурматеріалів, а нічний світильник виконати у стилі біблійного сюжету.

“Я прожив 37 років, щоб зрозуміти, що в мені живе творець”, - відгукнувся один з учасників виставки Віктор Рудик, автор оригінальної композиції, що відтворює побутову колористику села.

Переходиш від експоната до експоната і захоплюєшся оригінальністю і довершеністю творів Романа Герасимчука, Михайла Кульфреста, Дмитра Яковишина, Олександра Куницького, Олени Можейко,   Костянтина Пацюка і, звичайно, самого організатора виставки Сергія Стеблюка, який представив до уваги глядачів речі в широкій палітрі – від дерев’яної  скульптури і барельєфів до стильних меблів і речей ширвжитку. Значну частину експонатів надав для виставки Інститут мистецтв РДГУ. Оригінальний доробок представила і рекламна агенція “Андріївські торги”.

- Наш Сергій захопився декоративно-прикладним мистецтвом ще з дитинства, - розповідає його мати Світлана Стеблюк. – Ряд вжиткових речей, представлених тут, створено ним ще в шкільні роки, а от останню різьблену скульптуру ведмедя з рибиною в натуральну величину не встигли доправити на вернісаж.

Сам 25-річний митець про організовану ним мистецьку подію відгукнувся так:

          - Мені хотілося б зробити наше Березне привабливим туристично-мистецьким містом. І сьогоднішня виставка є спробою підготувати громадськість до душевного сприйняття декоративно-прикладного мистецтва, яке одухотворить наше життя і побут.

Відрадно, що в цих планах Сергія Стеблюка підтримала районна і міська влада, а понад десять підприємців надали спонсорську допомогу. Презентацію місцевого мистецького арсеналу супроводжували спонсорські куліш, кава, солодощі та музично-танцювальні виступи.

Іще важливо: дирекція лісового коледжу, який серед 4-ох спеціальностей готує і ландшафтних дизайнерів, вирішила підтримати обдарованого та ініціативного спеціаліста створенням забезпеченої сучасним інструментарієм студії. За задумом ініціаторів оригінальні мистецькі витвори мають поселитися на вулицях міста і в дендропарку, розійтися по садибах і помешканнях шанувальників екзотики.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: