Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Мінприроди радить використані маски перед утилізацією тримати 72 години у пакетах

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів радить перед утилізацією медичні маски та рукавички тримати у пакеті не менше 72 годин. 

Про це на брифінгу заявив міністр захисту довкілля Роман Абрамовський. 

Він запевнив, що відходи, які формуються у медичних закладах, потрапляють на утилізацію виключно у ліцензовані переробні підприємства. Такі відходи утилізуються за певною програмою та не становлять загрози для громадян. 

Що стосується утилізації відходів масок та рукавичо в домашніх умовах, то тут Мінприроди радить перед тим, як їх викинути протримати у пакеті не менше ніж протягом 72 годин. 

- Ми вивчили європейський досвід та вирішили не регулювати адміністративно це питання, надати тільки рекомендації. ми рекомендуємо відходи масок та рукавичок складати у пакет, щільно його зав'язувати, і витримати його в домашніх умовах приблизн 72 години. Це європейський досвід, він себе зарекомендував, а будь-які адмністративно-регуляторні заходи не дали результатів, - сказав Роман Абрамовський. 

Якщо ж маска і рукавички від інфікованої людини, яка перебуває вдома на самоізоляції, то для впевненості, що вірус не пошириться, необхідно додати ще 2 пакети і щільно зав’язати. Тримати також 72 години, а після цього їх можна викинути у загальний контейнер муніципальних відходів.  

Також міністр захисту довкілля за можливості порадив користуватися багаторазовими захисними масками. 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: