Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Метрологи Рівненської АЕС отримали нове обладнання

В рамках Програми НАЕК «Енергоатом» з підвищення ефективності енергоблоків українських АЕС, розрахованої на 2017-2020 роки, персонал відділу головного метролога Рівненської АЕС отримав низку новітнього метрологічного обладнання.

За словами начальника лабораторії іонізуючих та електрорадіовимірювань відділу головного метролога (ВГМ) Рівненської АЕС Олександра Горбачова, згідно з відповідною програмою ВГМ забезпечено робочими приладами сучасного зразка для здійснення відомчої повірки лабораторних та технологічних засобів вимірювання, задіяних в вимірювальних каналах, захисті, блокуванні.

Серед отриманого обладнання, парк приладів ВГМ поповнився сучасними частотомірами фірми Pendulum (Швеція) CNT-90 та CNT-91. Це сучасне та надзвичайно точне і з великим спектром можливостей, функцій обладнання, яке використовується для відомчої повірки усіх типів імпульсів генераторів, існуючих частотомірів та іншої електрорадіотехнічної вимірювальної техніки, що використовується на РАЕС для налаштування обладнання й контролю електричних параметрів. Такі частотоміри використовуються у світових метрологічних центрах та лабораторіях. «Саме ці засоби вимірювальної техніки фірми Pendulum мають найвищу точність і високу надійність роботи. Ми вже більше 10 років використовуємо еталон частоти і часу цієї фірми і можемо впевнено сказати, що їхній продукт відповідає усім вимогам надійності й точності», - прокоментував Олександр Горбачов.

Серед осучасненого технічного забезпечення є і прилад калібрувальний КІНЦ-25-0,001. Пристрій з дискретністю відліку 0,001 мм призначений для відомчої повірки (калібрування) індикаторів годинникового типу з діапазоном вимірювання до 25 мм, для важільно-зубчастих індикаторів, індикаторних нутромірів з ціною поділки (дискретністю відліку) 0,01 мм, голівок вимірювальних пружинних, вимірювального зусилля індикаторів, а також для контролю лінійних розмірів виробів з використанням відлікових пристроїв. На РАЕС експлуатуються близько 400 одиниць засобів вимірювальної техніки, відомча повірка яких проводиться  за допомогою КІНЦ-25-0,001.

Також ВГМ поповнився сучасним цифровим відліковим пристроєм КЛВЦ-1-1000-0,01. На ньому виконуються роботи з повірки та калібрування штрихових мір довжини. Зокрема метрологи РАЕС використовують у своїй практиці й новий оптіметр вертикальний цифровий ІКВЦ. Прилад призначений для вимірювання діаметру циліндричних і сферичних деталей, гладких калібрів, товщини шаблонів і листових матеріалів, відомчої повірки (калібрування) плоскопаралельних кінцевих мір довжини методом порівняння з еталонними плоскопаралельними кінцевими мірами довжини для вимірювання середнього діаметра зовнішньої різьби тощо.

Персонал відділу головного метролога Рівненської АЕС наголошує, що сучасна еталонна база ВГМ забезпечує достовірність і проєктну точність усіх вимірювань на підприємстві.


 веб-сайт РАЕС

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: