Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Металеві рамка для люстерка та мешти - для панянки

У Рівному стартував VIII Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Металеве серце».

Традиційно наприкінці серпня у Рівному організовують масштабне видовищне дійство – Міжнародний фестиваль «Металеве серце». Організатори свята по-справжньому дбають про самобутність свого міста, співпереживають за долю майстрів кування. Фестиваль популяризує старовинне ремесло, яким багата Рівненщина, об’єднує талановитих і закоханих у професію ковалів з усього світу на унікальному рівненському майданчику. Незмінним учасником фестивалю є і Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, адже однією із найпопулярніших робітничих професій, за якими навчає заклад, є професія «Коваль ручного кування». Про успіхи талановитих випускників відомо далеко за межами Рівненщини, а майстра виробничого навчання Сергія Торулю знають і цінують у великій ковальській спільноті. Сьогодні експозицію Гощанського навчального відділення РЦПТО ДСЗ (саме тут готують ковалів ручного кування) він представляє разом із своїми слухачами. Брати Андрій та Олексій Нізовці з Ізяслава Хмельницької області вподобали ковальську справу, мріють стати кваліфікованими майстрами та демонструють на фестивалі свої роботи.

Фестиваль зустрічає гостей дзвоном ковальських молотів, жаром ковальського горна, блиском металевих скульптур та якоюсь особливою атмосферою таїнства…Із тьмяного шматка металу ковалі прямо на очах відвідувачів видобувають унікальні вироби. Цікаво, що організатори фестивалю оголосили напередодні конкурс серед майстрів на кращі рамку для люстерка панночки та мешти. Підсумок конкурсу підбиватимуть за кількістю симпатій глядачів. Для цього посеред майдану облаштували скриньки-серця біля кожного виробу, куди кожен охочий може опустити картку-голос. Спеціально для закоханих пар відбудеться «заковування серцями», адже оголошено ще одну несподіванку – шлюбну ковальську церемонію.

Ще до початку фестивалю до Гощанського навчального відділення РЦПТО завітав улюблений майстер із Нідерланд, почесний гість рівненського фестивалю  Хууб Сенсен. Його майстер-класи – незмінні уроки для майбутніх ковалів. Цього разу досвідчений коваль запропонував виготовити рамку для люстерка панночки із кованими качанами кукурудзи. Оригінально та несподівано! Виріб символізує родючість та передбачає досить цікаву техніку виготовлення. Над металевою кукурудзою разом із досвідченими Хуубом та Торулею працювали випускники РЦПТО минулих років Дмитро Паламарчук, Валентин Поліщук, Микола Дроздік, Сергій Войтович, колега Максим Марчук та майбутній слухач, прихильник ковальства Сергій Пясецький.

Серед присутніх на фестивалі учасників і гостей – старі друзі, ковалі, яким завжди цікаво поспілкуватися та обмінятися досвідом. Приваблює експозиція РЦПТО і зовсім юних відвідувачів. Разом із батьками вони цікавляться виробами, фотографуються біля вишуканої балерини та знайомляться із професією. Так, гостей із смт Гоща та м. Дубно зацікавило навчання на коваля. Чоловіки поспілкувалися із Сергієм Торулею та слухачами, дізналися про терміни навчання, умови проживання та перспективу роботи.

Із вітальним словом до присутніх звернувся мер міста Рівного Володимир Хомко. Він привітав усіх із Днем Незалежності України, щиро подякував організаторам за подароване свято, а ковалям – за унікальну нагоду спостерігати чудові перетворення металу.

Свято триватиме ввечері і вночі, а також завтра. Переможців та кращі роботи назвуть наприкінці фестивалю. Рівне дивує,інформує та надихає! Приєднуйтеся!

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: