Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Майстриня зі серпанкового села отримала державну стипендію

Заслужений майстер народної творчості України Ніна Рабчевська зі села Крупове Дубровицького району отримуватиме державну стипендію як видатний діяч культури і мистецтва. Указ про це підписав Президент України Володимир Зеленський.

Ніна Михайлівна відома не тільки в нашому районі, а і далеко за його межами своїм ткацьким та творчим мистецтвом. Майстриня зберігає традиції поліського ткацтва, з 1974 року постійний учасник районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок декоративно-ужиткового мистецтва, свят, фестивалів. У її доробку - ткані рушники, серветки, народне вбрання.
Ніна Рабчевська є керівником народного аматорського фольклорного колективу «Берегиня», який уже відсвяткував свій 50-ти літній ювілей. Колектив є учасником багатьох районних, обласних та всеукраїнських фестивалів, брав участь у передачах «Сонячні кларнети», «Золоті ключі», «Клуб кіно - подорожей «Фольк – Мандри», «Сонце на столі» (Львівське телебачення), «Поліська душа» (Рівненське телебачення), програма «Клуб кіноподорожей», 1-й фестиваль у Чернівцях «Червона рута», програма «Фольк – Мюзік» м. Київ та ін.
Фолькльорний гурт брав участь в акції «Мистецтво одного села» в м. Києві, є учасником Міжнародного молодіжного фестивалю «Древлянські джерела», «Пісні рідного краю», повідомляє Дубровицька РДА.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: