Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Майстер корабля із Обарова

Схилившись над своєю «майстернею», в якій розміщений лише стіл, Михайло творить корабель. Щось замірює, щось відрізає, знову замірює… У такі години тишу порушують лише стукіт годинника та «клацання» ножиць. А уява малює мить, коли його творіння відправлять у далеке плавання морями чи, навіть, океанами. Можливо, на шляху у цього корабля зустрінуться інші судна. Можливо, між ними розпочнеться збройна боротьба, або ж їхні капітани пригостять один одного смачними наїдками і попливуть собі далі… Фантазія здатна створити у нашій голові захоплюючі сюжети… Однак корабель цього майстра по-своєму особливий. Він не вийде у плавання – майже всі його деталі зроблені з паперу – але він здатен дивувати, створювати настрій і захоплювати не менше, ніж його «великі брати», які зараз перетинають водні простори.

«Після операції – коли мені відрізали другу ногу – я лежав, дивився телевізор, читав, але це все швидко набридло, – розповідає сам судномоделіст Михайло Гончаров із села Обарів. – Життя не приносило ніякого задоволення, а морально було дуже важко. Одного дня, перемикаючи телевізор із каналу на канал, натрапив на фільм «Пірати Карибського моря». Відразу пригадалися мої дитячі роки, коли так вабили кораблі та море. Пригадав, як мріяв стати капітаном далекого плавання… І захотілося собі мати корабель. Креслення  знайшов у Інтернеті. За професією я працював слюсарем-сантехніком 5-го розряду, тому «прочитати» і зрозуміти креслення виявилося неважко. Розпочав із паперу створювати кораблика – маленького зовсім, але у нього я вклав частинку своєї душі. Відтоді минуло чотири роки, створено вже не один корабель, руку в цій справі набив добре».

Першими шанувальниками творчості пана Михайла були його дочка, мама та сусіди, які допомагали знаходити або ж купляти матеріали для виробів.

Майстер, усміхаючись, зізнався, що вдома особисто його корабля й досі немає – всі помандрували Україною.

Так, однією із шанувальниць його творчості є його сусідка Валентина Боярська. Жінка тішиться, що тепер кораблики майстра мають не тільки всі члени її родини, але й колеги по роботі:

«Михайло зробив для мого сина такий чудовий подарунок. Син той корабель поставив у своєму офісі. А потім корабель побачили його колеги – їм він також сподобався. І для моєї дочки на весілля Михайло зробив красивий корабель із білими вітрилами. Возили його у Львів, то всі гості були у захваті. Знайома приїхала із Києва і теж собі замовила. Та й на роботі, коли показувала фото корабля, то одна із колег замовила у нашого сусіда-судномоделіста такий для свого коханого. Адже його кораблі – це дійсно витвори мистецтва. Це дуже кропітка робота».

Пробував Михайло Гончаров  робити кораблі і з дерева.

«Зазвичай, такі вироби роблять не з паперу, – зазначив судномоделіст, – але із деревом мені фізично важко працювати. Бо для цього потрібна спеціально облаштована майстерня, та й пилюка заважатиме... А з папером мені працювати комфортніше. Хоч із дерева вирізати маленькі фігурки простіше – там можна щось надпиляти, а папір так не надпиляєш. Але, щойно починаю творити, то щось одне не клеїться, інше щось теж не виходить… А потім, коли вже доводжу свою роботу до завершення, то й самому приємно: дивишся на корабель – і душа радіє».

Корпус корабля, кожна маленька деталь – все це потребує не тільки часу, але й терпіння та акуратності у виконанні. Тримати виріб в руках досить комфортно: він не такий тяжкий, як із дерева, але й не такий легкий, як це може здатися на перший погляд. Зазвичай, на створення одного корабля у чоловіка йде два-три місяці – все залежить від його розміру і деталей. От тільки вітрила не паперові: вони шиються з тканини та обтягуються нитками.

Тож, якщо хтось захоче мати й собі морського друга – може замовити його у майстра. Ціна корабля залежить від розміру. Однак дістатися до будинку Михайла Гончарова в Обарові пішки непросто – дорога некомфортна, та й важко те каміння назвати «дорогою». А якщо коляскою їхати, то й взагалі – без чиєїсь допомоги не обійтися. Тому чоловік рідко виходить з дому. Адже з’їхати коляскою з двору будинку і повернутися назад – для цього потрібні надзусилля…

Контактний телефон Михайла Гончарова: (096) 807 9672

-- Олександра Нагорна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: