Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Малолюбашанська громада дбає про дітей та молодь

З об’єднанням Малолюбашанської громади – там одразу почалися суттєві зміни. У людей, ще до утворення ОТГ, були побоювання щодо майбутнього, але їх змінили радість і дивування.  Громада одразу взяла курс на те, щоб найближчим часом  їх чисельність була збільшена, а для цього потрібно створити комфортні та сприятливі умови – розповів голова громади Віктор Талащук під час прес-туру для журналістів, який організувало Рівненське РВ АМУ в рамках реалізації проекту ПУЛЬС.

Дошкілля. Тож громада взялася вдосконалювати та розвивати усю наявну мережу дошкільних, освітніх та позашкільних закладів.  З’ясували що місць у садочках по селах громади усім не вистачає.

Особлива гордість громади садочок «Вишиванка» у селі Мала Любаша.  Він зовсім невеличкий, тут всього дві групи на 50 малюків, але про дітей тут турбуються. Дітки тут мають власний повноцінний басейн, де навчаються  плавати. Нещодавно навколо садочку оновили огорожу, до приміщення поклали новий асфальт, а на подвір’ї  встановили нові ігрові майданчики.

У селі Мирне відшукали можливість та ресурси і відкрили додаткову третю групу, тепер дитсадок відвідують 75 дітей.  На освоєння субвенції розвитку подали будівництво дошкільного закладу у с. Борщівка. 

Це приміщення почали будувати ще у 2016 році, нині  отримали дофінансування і роботи планують завершити вже цьогоріч. Тут тривають опоряджувальні роботи всередині приміщення. За новими вимогами облаштували і пандус, опалення буде також економним, підвели до садочку водопровідні мережі. Малюків тут вже очікують у новому 2019 році.  У планах громади добудувати садочок у с. Берестовець, і тоді питання з місцями у дошкільних закладах буде закрите.  

Освіта. У своїй власності Малолюбашанська ОТГ має 7 шкіл з них 2 ліцеї, 3 гімназії, 2 початкові школи, один із закладів має статус опорного закладу. Аби дітям було комфортно добиратися на навчання у громаді є  3 шкільні автобуси.

Два з них у Мащанській школі – один з них придбали цього року на умовах співфінансування. Автобуси  роблять рейси до віддалених сіл у різні сторони. У Мащанській школі навчається 268 дітей, 127 довозять з інших сіл.  У школі є все необхідне для навчання, функціонують перші класи НУШ. Директор школи Оксана Сиротинська розповіла яких змін  ще потребує школа і над чим нині працюють. Це заміна покрівлі школи,  заміна проводки, та освітлення спортивної зали.

• Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: