Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Литвиненко попався... на кнопкодавстві

11 вересня двоє народних депутатів від “Слуги народу” голосували за своїх колег. Олена Копанчук тисла кнопку сусіда під час голосування за законопроект про будівельні норми щодо удосконалення нормування у будівництві. Сергій Литвиненко кнопкодавив за включення до порядку денного законопроекту про внесення змін до Конституції щодо уповноважених ВР і скерування його до Конституційного Суду. Ці народні обранці чомусь вирішили, що якщо не натиснуть кнопок ще й своїх сусідів у сесійній залі, то законопроекти не будуть прийняті.

Сергій Литвиненко, як повідомляють інтернет-ресурси,  кнопкодавив іще 3 вересня, однак факт став відомим лише 11 вересня. У повідомленнях вказано, що це сталося на ранковому засіданні Верховної Ради під час голосування за внесення змін до Конституції щодо уповноважених Верховної Ради.

Активісти руху «Чесно»  заявляють, що Литвиненко кнопкодавив за іншого депутата від «Слуги народу»  – Олександра Скічка. Обличчя нардепа-порушника на відео не видно, але, з огляду на схему розміщення фракцій і груп у сесійній залі Верховної Ради 9-го скликання, місце кнопкодава закріплене за Сергієм Литвиненком, а депутат праворуч від нього, який був відсутній, – Олександр Скічко.
Пізніше стало відомо, що активісти «Чесно»  спіймали на неособистому голосуванні ще одну депутатку від «Слуги народу» – Олену Копанчук. Вона, як уже мовилося, кнопкодавила 11 вересня під час голосування за законопроект про внесення змін до Закону про будівельні норми.
Судячи з відео, Копанчук натиснула на кнопку сусіда праворуч – мажоритарника «Слуги народу»  з Волині (округ №20) В’ячеслава Рубльова. У результатах голосування зазначено, що обидва нардепи проголосували «за».
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков назвав такі явища неприпустимими, пообіцявши, що вони стануть неможливими «після прийняття необхідних законів»,  а 12 вересня, під час ранкового пленарного засідання, попросив депутатів «більше так не робити».
Ймовірно, що «слугам народу» таки доведеться прийняти зміни до Конституції України, якими буде закріплено підстави для втрати депутатського мандата через прогули і за неперсональне голосування, які Володимир Зеленський обіцяв внести на розгляд народних депутатів. Зробити це доведеться, в першу чергу, для того, щоб дисциплінувати своїх. У четвер нардепи-кнопкодави вибачилися за свою поведінку перед колегами і пообіцяли, що свою місячну зарплату передадуть у благодійні фонди.
Нагадаємо, що Сергій Литвиненко обирався в одномандатному виборчому окрузі №156 (Сарненський, Березнівський, Костопільський райони) на Рівненщині від партії «Слуга народу»  на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. До обрання був керівником Зірненського спиртзаводу.
• Роман Вістенко

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: