Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Лікарів-пенсіонерів змусять «потиснутись»?

Велика «армія» медиків-пенсіонерів ставить під сумнів професійне майбутнє половини випускників медичних вишів та технікумів, а кошти, які держава спрямовує на фінансування медичної галузі використовуються не на розвиток закладів охорони здоровя, а на їх утримання. До такого висновку дійшли члени постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів та податків, проаналізувавши видатки галузі охорони здоров’я.

- Незважаючи на процеси оптимізації, які вже давно назріли, штатна чисельність працівників медичної сфери залишається стабільною, а фактична кількість працюючих навпаки збільшується, - констатує голова комісії Олексій Кособуцький. - Кількість працюючих пенсіонерів перевищує 1200 чоловік. Звісно, усі вони - поважні люди, фахівці і чудові спеціалісти, але від того ми маємо іншу проблему: з більш як семи сотень молодших медичних працівників, які отримують освіту на Рівненщині, щороку працевлаштуватись вдається у кращому випадку половині з них. Потреба області в молодших медичних працівниках менша у два рази від кількості випускників. Тож, залишаючи на робочих місцях пенсіонерів, ми не даємо рости наступному поколінню фахівців.

Услід за вирішенням кадрового питаннями члени комісії ініціюватимуть пошук шляхів більш раціонального використання бюджетних видатків.

- Сьогодні для медицини Рівненщини характерна застаріла матеріально-технічна база, громіздка структура з нераціональним використанням наявних ресурсів та надмірною кількістю стаціонарних закладів і ліжок, - констатує Олексій Кособуцький. – В останні роки, щоправда, спостерігається тенденція до збільшення бюджетних видатків на фінансування галузі охорони здоров’я, утім ефективність забезпечення населення медичною допомогою та якість послуг залишається на незадовільному рівні. Очевидно, що в області є зайві медичні заклади, персонал яких потрібно скорочувати, починаючи із пенсіонерів. Ці процеси не обов’язково мають відбутися негайно, але найближчим часом ми маємо запропонувати механізм для більш ефективної оптимізації роботи галузі та використання бюджетних ресурсів.

Як існуючі наміри втілити у реальне життя, депутати обласної ради обговорять із спеціалістами галузі медицини вже під час наступного засідання бюджетної комісії.

 

Сергій Табаков

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: