Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Квартирний клопіт Василя Котика

82-річний рівнянин Василь Котик уже кілька років оббиває пороги владних кабінетів  - із тим, щоб йому правильно порахували суму коштів, яку він має сплачувати за тепло. Але людину поважного віку ніхто не хоче чути. Хоча логіка у пропозиції діда Василя, на наш погляд,  таки є…

На старість пан Василь разом із дружиною залишилися вдвох у великій чотирикімнатній квартирі площею понад 80 квадратних метрів на вулиці Чорновола, 40, яку за радянських часів чоловік отримав від комбінату хлібопродуктів. Три доньки мають свої сім’ї і вже давно мешкають у Києві, повертатися в Рівне не мають бажання, принаймні, поки що. А дід Василь має неабиякий клопіт. Суми в рахунках за тепло приходять нечувані, і йому ніхто не може пояснити, як їх нараховують. Свого часу звертався навіть в Академію наук, щоб йому розрахували споживання тепла. Розрахували, якийсь час дід був задоволений і платив за цим розрахунком, тим часом борг за виставленим рахунком тепловиків зростав.
– Я в «Рівнетеплоенерго» ходив уже багато разів, хотів з’ясувати, звідки береться ця спекулятивна ціна. Просив призначити комісію, яка б визначила, скільки справді я маю платити за тепло, бо вже кілька років зимую в напівхолодній квартирі без гарячої води, – розповідає старенький.
 Але діда Василя в «Комуненергії», як він стверджує, чути не хочуть, а одного разу охоронець навіть взяв його за груди і грубо виштовхав із приміщення на вулицю. Поки людина поважного віку ходила по «інстанціях»,  сума боргу за тепло вже зросла до 33 тисяч гривень. Старенькому поберегти б здоров’я, змиритися з тим, що він уже навряд чи встигне щось і комусь  довести, бо ж і здоров’я вже не те (тричі  непритомнів під час цих походів за правдою), але дід Котик не може заспокоїтися, каже, що ціна на тепло є спекулятивною і шахрайською.

Кількість спожитого будинком тепла треба поділити на кількість секцій радіаторів опалення, і тоді ми знатимемо, скільки йде на обігрів однієї секції. А далі розмір оплати за тепло  власника кожної квартири залежатиме від того, скільки секцій є в тій чи іншій квартирі. Ото і вся квартирна арифметика Василя Котика, але тепловики про неї і чути не хочуть.
Четвертий рік літній рівнянин не користується гарячою водою, оскільки лічильник на неї йому опломбували через спекулятивну ціну за його ж наполяганням.
– Я хочу платити за тепло, але справедливу, а не шахрайську ціну. У мене є совість, і мені не потрібно дармове тепло, нехай комісія прийде і порахує, скільки насправді я маю платити, – каже дід Василь.
Якби він жив у іншій країні, то, напевно, мав би право обирати собі постачальника тепла, якщо його щось не влаштовує. У нашій же державі такого права споживач на практиці не має. Тому й доводиться 82-річному Василю Котику роками судитися й оббивати пороги кабінетів у пошуках правди. Продавати велику квартиру і купувати меншу дід теж не хоче, каже, нехай це вже зроблять діти і внуки після того, як його не стане.
• Василь Бурченя

 

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: