Кваліфіковані фермери обіцяють годувати країну!
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Кваліфіковані фермери обіцяють годувати країну!

Кваліфіковані фермери сповнені оптимізму і прагнення працювати

Професія «Робітник фермерського господарства», за якою впродовж майже року відбувається навчання на базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, -  укрупнена і передбачає підготовку кваліфікованих тваринників та доярів 4 розряду, трактористів – машиністів сільськогосподарського виробництва категорії «А1», водіїв автотранспортних засобів категорії «С» та «В», слюсарів з ремонту с/г машин та устаткування 3-го розряду. На таких універсальних робітників завжди чекають фермерські господарства та сільськогосподарські підприємства. А серед слухачів останнього випуску був навіть майбутній кандидат наук! 27-річний Костянтин Мельник із Дубровиччини став слухачем відділення, маючи досвід у іншій сфері діяльності - раніше він працював контролюючим інспектором на Хмельниччині. Молодий чоловік під час відмінного навчання встигав готувати і дослідження для своєї дисертації. Розповідає, що знання про майбутню роботу тут набагато збагатилися:

– Зараз в Україні виникає ситуація, що професії, які, здавалось би, повинні приносити гроші, тих грошей не приносять. Натомість – є потреба в розвитку і підтримці сільського господарства. А одним із перших кроків до того, щоб розпочати діяльність у фермерській справі, стало навчання в  Олександрійському навчальному відділенні та свідоцтво про професію. Тут у мене було багато практичної діяльності. Ми пройшли все – від посіву, підготовки ґрунту, внесення добрив, догляду за рослиною, збором, перевіюванням і - до підготовки до посіву. Здобули чудові знання тваринника, дояра… Розумієте, яку феноменальну кількість знань потрібно мати для того, щоб вдало працювати із кожним агрегатом?! Нині дуже серйозно стоїть питання земельної реформи. Агрохолдинги не просто так обробляють землю. Відповідно, якщо вони віддають свої сили – вони щось мають із обробки землі. І, якщо інвестори з-за кордону вкладають кошти у нашу землю, то чому б нам самим не зробити те саме? Ми ж і так живемо в Україні, то для чого нам їхати ще кудись і працювати на когось?

Із не менш оптимістичним настроєм опановували професію фермера і одногрупники Костянтина. Безробітні, направлені Рівненським міським центром зайнятості, Гощанською, Млинівською, Радивилівською, Рівненською, Рокитнівською районними філіями Рівненського обласного центру зайнятості та Таращанською районною філією Київського обласного центру зайнятості для здобуття професії «Робітник фермерського господарства», успішно склали державну кваліфікаційну атестацію. Особливістю навчання на базі відділення є можливість слухачів працювати на навчальному полі, вивчати сівозміни, адаптувати навчальні спецмеханізми до сезонних робіт, задіювати наявну навчальну причіпну техніку, комбайни, трактори, автомобілі…Майбутні робітники фермерського господарства під час навчання перебували на виробничій практиці в кращих господарствах, здобували професійні навички біля досвідчених трактористів, водіїв, тваринників, доярів, слюсарів…

Під час ДКА слухачі демонстрували отримані знання. Оцінював відповіді майбутніх фермерів і директор Рівненського ЦПТО ДСЗ Володимир Псюк. Він поспілкувався із слухачами, поцікавився враженнями про умови навчання, думками щодо парку навчальної техніки, практичних занять, наголосив на актуальності укрупненої та багатогранної професії, що вони здобули. Володимир Іванович запитав випускників про місця їхньої майбутньої роботи. Він зауважив, що випускники добре усвідомлюють напрями своєї майбутньої роботи і готові до нових випробувань. До розмови щодо розвитку фермерських господарств активно долучився один із найперспективніших слухачів Костянтин Мельник.

Важливо, що практично усі випускники навчального закладу отримали пропозиції щодо працевлаштування. Робочі місця у СГП «Відродження», кафе «Автопарк», ТОВ «Агродрузі», СГП «Відродження», ФГ «Міраж - М» (Хмельниччина), Інституті сільського господарства Західного Полісся НААН, ПП «Агро Експрес Сервіс» та  ГК «VITAGRO» вже чекають на нові кадрові поповнення – кваліфікованих випускників РЦПТО ДСЗ.

Олександр Зарубаєв - директор ТзОВ «Тандем Рівне», голова державної кваліфікаційної комісії впевнений, що лише підготовлені, висококваліфіковані, з відмінними практичними навичками та вмотивовані робітники спроможні ефективно і відмінно виконувати професійні обов’язки, застосовуючи отримані знання.

https://mail.ukr.net/attach/show/15744203032411317189/3/0-02-05-99aa2d1566aeb2b5d9318be3e8aaa5e0b8ff83a33e801d555610408043a509d2_15894b47.jpg

Заступник директора РЦПТО ДЛСЗ Руслана Бодренко привітала слухачів із успішним завершенням навчання, побажала неодмінних успіхів у роботі, від імені групи вона подякувала педагогам РЦПТО за сумлінну роботу, важливі комунікації та професійні якості, які ті прищепили своїм слухачам. Викладачі Василь Стельмах, Віктор Ковальчук та Олена Мельник, майстри  виробничого навчання Павло Поліщук і Сергій Якобчук, старший майстер Ірина Танасюк – команда досвідчених та відданих професії однодумців. Саме відповідальне ставлення до роботи демонструватимуть кваліфіковані робітники фермерського господарства на своїх нових робочих місцях, а отримані свідоцтва державного зразка  – чудова путівка у нове життя.

-- Діна Мазуркевич, РЦПТО ДСЗ

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: