Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Kronospan у Рівному покличе активістів до суду через неправдиві звинувачення

Триває обговорення будівництва нового заводу Kronospan у селі Городок. Хоча компанія максимально публічна, бере участь у роботі всіх комісій місцевих рад, спілкується з громадою та активістами через усі можливі канали комунікацій, - емоційні нападки не припиняються. Без жодних вихідних даних у місті розміщується маніпулятивна неправдива зовнішня реклама, поширюються провокативні листівки, бруд і оплачений «чорний піар» заполонив соцмережі. Все це коштує недешево. У компанії Kronospan припускають,  така активність не випадкова, є показником недобросовісної конкуренції та нечесних методів боротьби з боку конкурентів. В свою ж чергу підприємство в своїй правоті переконане настільки, що готове позиватися до суду на активістів з вимогою спростувати недостовірну інформацію про новий деревообробний завод.

За словами директора ТОВ «Технопривід Інвест Груп» (власником підприємства є міжнародна компанія Kronospan) Павла Пильтяя, обговорення звіту з оцінку впливу на довкілля відбувається максимально публічно, прозоро і законно. Жодне підприємство в області не було наскільки відкритим в процесі отримання дозвільної документації.

- Ми двічі проводили громадські слухання, беремо участь у роботі тимчасових депутатських комісій Рівного та Городка, надаємо всю необхідну інформацію про нашу діяльність, спілкуємося з активістами мало не щодня. Але вони, на жаль, не хочуть чути аргументів, а все одно маніпулюють поняттями, перекручують показники діяльності майбутнього заводу, поширюють недостовірну інформацію.  В такій поведінці вбачається чітка заангажована позиція щодо нашої роботи, а не бажання розібратися в ситуації. Все робиться, для того щоб необґрунтовано спробувати збурити громаду, недостовірною інформацією, спотворити думку людей, спричинити безпідставну ескалацію.  Емоції і маніпуляції. У таких недостовірних виступах нас скоро звинувачуватимуть у всіх смертних гріхах. Чого тільки варті емоційні і необґрунтовані гасла активістів про «Поцілунок смерті» «Повільну смерть», «Другий чорнобиль», нічим не обґрунтовані вислови про збільшення концентрацій формальдегіду? Для чого це нагнітання? В той же час жодних доказів порушення нами законодавства України на Рівненщині активісти не мають. Чому так? Питання риторичне, на яке ми так і не отримали відповіді. Тому залишається лише єдине питання – кому це вигідно? - наголосив Павло Пильтяй.

Варто відзначити що, в медійну підтримку протестних рухів і справді спрямовані значні кошти, адже у місті розміщені декілька біл-бордів з гаслами проти будівництва заводу вартість, яких може сягати більше 20 тисяч гривень,  є платна антиреклама в соціальних мережах. Джерела походження цих коштів виглядає сумнівними, і навряд чи можливо залучити збором пожертв людей.

- Прикро чути необґрунтовані і недостовірні звинувачення й від представників такої шанованої громадської організації як «Екоклуб». Вони мали б глибинно розібратися в ситуації, залучити експертів високого рівня, вислухати думку підприємства за круглим столом. Але натомість ми маємо маніпулятивні матеріали з «шокуючими» заголовками. Всі спроби донести свою думку до таких громадських об’єднань – розбиваються об стіну байдужості. У активістів таких організацій немає часу на зустрічі з нами, вони не хочуть вивчати роботу аналогічних підприємств в Польщі. Хоча на наступному тижні ми проводимо таку ознайомчу поїздку для усіх бажаючих представників громади Рівного та Рівненського району. Все це не залишає нам вибору. Ми переконані в своїй правоті. І будемо доводити її в суді – вимагатимемо спростування всієї недостовірної інформації, яка поширюється щодо нашого підприємства, – зауважив Павло Пильтяй.

Нагадаємо, що нещодавно громадська організація «Екоклуб» поширила заяву, у якій відзначає що висновок про безпечність концентрацій викидів забруднювальних речовин та відповідність санітарно-гігієнічним нормативам, зроблений у звіті з оцінки впливу на довкілля (ОВД) ТОВ «Технопривід Інвест Груп», є неправдивим. Зокрема у своїй заяві ГО «Екоклуб» заявляв, що висновок про безпечність концентрацій викидів забруднювальних речовин та відповідність санітарно-гігієнічним нормативам, зроблений у звіті з оцінки впливу на довкілля (ОВД) ТОВ «Технопривід Інвест Груп», є неправдивим. За розрахунками  «Екоклубу», концентрація формальдегіду у повітрі у дев’ять разів перевищуватиме гранично допустимі концентрації (ГДК).

- Звіт про оцінку впливу на довкілля Кроноспану у Городку підготовлений неправильно, - пише на своєму Facebook керівник ГО «Екоклуб» Андрій Мартинюк.

Натомість у Kronospan у своїх розрахунках впевнені і готові відстоювати свою позицію.

Тарас Дмитренко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: