Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Костопільські скловиробники підкорили ринки Америки та Азії

У далекому 1913-му році, коли в нашому місті була створена скляна гута, яка виготовляла бутлі і скло до гасових ламп, мало хто міг припустити, що через сто років Костопіль стане одним із центрів скляної промисловості в Україні, а продукція костопільських скловиробників поставлятиметься у різні країни світу. Утвердження слави костопільських скловиробників тісно пов’язане з іменами таких керівників, як Павло Волков, Павло Мадалінський, Андрій Філімонюк та цілої плеяди талановитих спеціалістів і робітників. Сьогодні штурвал управління підприємством довірили керівнику нової формації Сергію Кучеруку. Саме з ним зустрілися напередодні професійного свята - Дня скловиробника.

– Сергію Анатолійовичу, ваше професійне свято відзначається пізньої осені – в пору, коли вже можна починати підсумовувати результати господарської діяльності за поточний рік. Скажіть, яким він був вашого колективу?
– Цей рік є по-справжньому пам’ятним для всього нашого колективу. Спільними зусиллями нам вдалося реалізувати найбільший в історії заводу інвестиційний проект із модернізації виробництва вартістю понад 260 мільйонів гривень. За ці кошти було проведено капітальний ремонт ванної печі №1, що дало змогу збільшити її потужність із 120 до 140 тонн скломаси на добу. Крім того, встановили нову склоформуючу машину СФМ№2 ІS-12-2 замість ІS-10-2, провели капітальний ремонт фідеру №2 і поточний ремонт виробничого обладнання на холодній частині виробництва та ремонт СФМ №1. У складальному цеху встановили нову дробарку Vortex для помолу доломіту та вапняку, а також здійснили автоматизацію вагової лінії №2. У наступні роки підприємство продовжуватиме інвестувати у виробниче обладнання, водночас плануємо оновити автомобільний парк та провести ремонт не лише заводської інфраструктури, а й доріг.
– А що можете сказати про виробництво та реалізацію тари?
 – У цьому році наше підприємство освоїло 23 нових види скляної продукції, а очікуваний обсяг виробництва склотари, якщо   порівняти з минулим роком, збільшився на 14 відсотків і складає 650 мільйонів гривень.


Відзначу те, що на сьогоднішній день ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» входить до п’ятірки провідних виробників склотари і впевнено утримує свою частку на ринку України та поступово нарощує свій експортний потенціал. Частка експорту в загальній сумі реалізації складає майже 50 відсотків. Найбільшими країнами, до яких експортується наша продукція, є Польща, Угорщина, Білорусь та Словаччина. У 2018 році підприємство вийшло на ринки Іспанії, Туреччини, Америки та Узбекистану. Очікуваний обсяг реалізації склотари в цьому році  – 680 мільйонів гривень без ПДВ, що на 24 відсотки більше проти попереднього року.
– Слухаючи про успішну діяльність вашого підприємства, складається враження, що проблеми обходять костопільських скловиробників.
– Не зовсім так. Незважаючи на позитивну динаміку діяльності підприємства, перед нами постає чимало проблем. Колектив нашого заводу, як і всіх українців, дуже хвилюють високі тарифи на природний газ. Це змушує додатково  витрачати значні кошти, які б могли спрямовувати на модернізацію виробничих потужностей або ж підвищення рівня заробітної плати працівникам. Позначається це і на собівартості продукції, яка стає менш конкурентноздатною.
Також стурбовані відсутністю достатньої кількості дозволів на здійснення міжнародних транспортних перевезень. Закордонні партнери – дуже вимогливі і пунктуальні, тому несвоєчасна поставка задекларованого у контрактах обсягу продукції загрожує не тільки багатомільйонними втратами, а й додатковими штрафними санкціями та зниженням конкурентноздатності й іміджу заводу в цілому.


Стримують розвиток підприємства і високі відсоткові ставки на обслуговування кредитного портфелю.
– Сьогодні відбувається масовий виїзд українців на заробітки за кордон. Як борються з цим явищем на заводі скловиробів?
– Враховуючи велику трудову міграцію, ми намагаємося покращувати соціальний захист працівників. Так, впродовж 2018-го року на підприємстві відбулося підвищення заробітної плати на 25 відсотків. На наступний рік також запланували поетапне підвищення оплати праці на 30 відсотків. Крім того, на підприємстві діє колективний договір, який охоплює всі категорії працівників і передбачає забезпечення персоналу індивідуальними засобами захисту, компенсацію за роботу у шкідливих та важких умовах праці, надання матеріальної допомоги та різних премій.


– А чи відзначатимете працівників з нагоди професійного свята?
– Звичайно. Ми дуже цінуємо внесок кожного працівника в загальний результат підприємства, бо кожен із них – це особистість і справжній професіонал своєї справи. Тому вже традиційно з нагоди професійного свята ряд працівників відзначено різними нагородами. Так, зокрема, почесним знаком АПСП «Скло України» нагороджено головного технолога Романа Тарковського та директора з логістики Романа Жданюка. Почесною грамотою Рівненської обласної ради: начальника транспортного цеху Володимира Богданця, контролера скляного виробництва Тетяну Стаднік, оператора СФМ Миколу Снітюка; почесною грамотою Костопільської районної ради та райдержадміністрації: бухгалтера Аліну Лустюк, майстра транспортного цеху Володимира Юнаша, майстра з енергозабезпечення Віталія Пініщука, слюсаря КВПіА Михайла Крука, машиніста ШФМ Олександра Натяжка, слюсаря-ремонтника Юрія Чупринського, налагоджувальника склоробних автоматів і напівавтоматів Андрія Шелеста; грамотою міської ради: секретаря-друкарку Наталію Самарук, водія Миколу Бондаря, контролера служби якості Лілію Мацюк, майстра складального цеху Андрія Дідуха, слюсаря КВПіА Сергія Шулякова, налагоджувальника складальних автоматів, напівавтоматів та автоматичних ліній ДПіК Олександра Кирчука, слюсаря-ремонтника Анатолія Демчука. Велику групу працівників відзначили грамотами ПрАТ «Костопільський завод скловиробів». Це, зокрема, водій навантажувача Віталій Кондратюк, комірник БЛіР Ольга Кравчук, приймальник сировини Олег Августинович, машиніст компресорних установок Ігор Дейнек, електромонтери Іван Тимошик та Олексій Єфимець, слюсарі КВПіА Василь Глущик та Анатолій Чопюк, дробильники-розмелювачі Юрій Ярмольчук та Олександр Мельник, ремонтник інструментальної дільниці Михайло Тимошик, контролер скляного виробництва Лариса Джигринюк, оператори СФМ Микола Молошик, Олександр Шульган та Володимир Крук, слюсар-ремонтник Юрій Банацький, інженер служби ОПіНС Наталія Богданюк, електрозварник інструментальної дільниці Євгеній Кожушок, лаборант хімлабораторії Людмила Шемедюк.
До сказаного додамо, що в цей нелегкий для України час колектив ПрАТ «КСЗ» через волонтерів допомагає українським військовим, які обороняють східні кордони нашої країни.
Відрадно й те, що підприємство є добросовісним платником податків. Так, за 10 місяців цього року заводом сплачено до бюджетів усіх рівнів 50 млн. грн., у тому числі 1,1 млн. грн. – до місцевого бюджету. Підприємство бере активну участь у житті нашого міста і вносить вагомий вклад в його розвиток.

P.S. 19 листопада у приміщенні ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» відбулися урочистості з нагоди відзначення професійного свята – Дня скловиробника України. Участь у них  взяли голова Костопільської районної державної адміністрації Олександр Середа та голова Костопільської районної ради Сергій Ткачук. Керівники району вручили провідним виробничникам почесні грамоти,  адресували їм багато вдячних слів.
«Ваша сумлінна праця, висока професійна майстерність і численні новаторські ідеї – запорука подальшого успішного розвитку скловиробництва, вагомий внесок у розвиток економіки регіону та держави,- зазначив у своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Олександр Середа. - Переконаний, що ваша плідна праця забезпечить примноження внеску скляної промисловості у розбудову району, підвищення добробуту і життєвого рівня громадян краю і надалі розвиватиметься у напрямі освоєння високих технологій, розширення асортименту виробів і збільшення експортного потенціалу галузі».

 

• Олександр Никончук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: