Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Костопіль доступніший за Рівне

Президент України Володимир Зеленський 10 лютого підписав Закон “Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності“ щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності” № 473-ІХ, який Верховна Рада України схвалила у другому читанні ще 16 січня 2020 року. 

Раніше ми вже повідомляли про рейтинг доступності Українських міст, складений активістами ініціативи “Доступно.UA” на основі практичних перевірок доступності, зручності та безбар’єрності українських міст. Зокрема перевіряли муніципальні установи, громадський транспорт, аптеки, торговельні центри, банки, кав’ярні тощо. Також звертали увагу на тротуари, пішохідні переходи, велодоріжки, пандуси та з’їзди у дворах. На жаль, у Рівному більшість закладів таку перевірку не пройшли. Про це інспектори Доступно.UA  розповіли  у власному блозі:

Проте, значно вищу оцінку експертів за цими показниками отримав Костопіль:

"На завершення поїздки нас запросили до Костополя, районного центру на Рівненщині. І Костопіль виявився значно зручнішим, ніж Рівне! Щоправда, у районній раді так собі з доступністю: сходи та пандус з неправильним кутом. Допомагали мені підійматися голова районної ради та заступник голови райдержадміністрації. І це правильно: не маєте безбар'єрної будівлі — допомагаєте її подолати. Однак будівлю безбар'єрною все одно зробіть.

У центрі міста багато пандусів з правильним кутом, понижень на вулицях. Видно, що люди там серйозно переймаються питанням доступності. Рівному варто брати приклад з Костополя щодо облаштування громадського простору для маломобільних груп населення. Хоча й там роботи ще дуже багато".

Цікаво, чи з часу інспектування Костопіль став ще більш безбар’єрним? Принаймні, новий Закон, очевидно, впроваджувати у ньому буди трохи легше, аніж в містах, де ситуація з безбар’єрністю гірша.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: