Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Книга вийшла, а чи буде поцінована?

Ідея видати книгу з’явилася в 2010 році під час одного з урочистих заходів у Квасилівському ДНЗ «Лелека» (завідуюча Ольга Лисак), і впала на сприятливий ґрунт… Квасилівський селищний голова Дмитро Крет звернувся до Анни Лимич (Войнарович) з пропозицією написати книгу про Квасилів, адже історія колишнього села, а тепер селища – надзвичайно багата на цікаві події… Письменниця, котра у свій час жила у Квасилові й працювала в газетах «Машинобудівник» заводу «Рівнесільмаш» і «Голос Волині», що видавалася при селищній раді, мала у своїх архівах велику кількість матеріалів. Відкидати нічого не хотілося, і до того ж Дмитро Крет завжди заспокоював, хоча, мабуть, й сам не уявляв кінцевого результату. Підтримав ідею й колишній селищний голова Микола Жильчук, нинішній заступник голови Рівненської РДА. А допомагали збирати матеріал до книги доньки письменниці Тетяна та Ірина. Кожний, хто відгукнувся на співпрацю, записаний у книзі, хоча редакційного колективу як такого не було, а все упорядкування, як абсолютна благодійна акція, лягло на плечі однієї людини. Варто згадати й тих, хто частково, але виручив фінансово, це – Володимир Вєтров, Анатолій Кочмар, Віталій Семенюк, Юрій Процишин, Олександр Савчук, Людмила Калинович, Володимир Хведчук. Цілком безоплатно робили фотографії Дмитро Сидор, Ірина Сівук, Тетяна Процишина, Ірина Нечай та й сама упорядниця.

 Головне – майже фантастична ідея видати презентаційне для Квасилівської селищної ради видання – цілком вдалася. Але повторити цей «подвиг», коли просто «по ходу» збиралися гроші, шукалися спонсори, дописувалися сторінки, бажання виникне не в кожного… Тепер книга в Квасилові. Аби до кінця розрахуватися за поліграфічні послуги, продається в магазині «Лаванда» та почала своє життя вже й далеко від батьківщини (кілька екземплярів – у Чехії), адже перший том розповідає про давню історію Чеського Квасілова.

 Загалом двотомник носить довідковий, публіцистичний, історико-краєзнавчий характер, що цілком відповідає духові часу.

 Із рукописом книги працювало видавництво «Волинські обереги» без попереднього фінансування. По кілька примірників придбали освітні установи селища, а загалом кошти збиралися від квасилівців фактично наперед. Видання за обсягом виявилося досить об’ємним – у двох томах – майже тисяча сторінок, понад триста чорно-білих та кольорових світлин, де згадано прізвища понад трьох тисяч квасилівців! По тому, якою виявилася назбирана сума, вирішили зробити найменший тираж – 150 прим. Ціна книги, зрозуміло, виросла. Але коли фіксуються дати, події та імена, то це того вартує…

 Другий том книги «Квасилів: фрагменти історії» вийшов наприкінці квітня. Саме з цієї нагоди нещодавно у залі Квасилівського Будинку культури відбулася святкова презентація двотомника, сценарій якої підготувала директор Квасилівського центру СССДМ Віта Кисільова та завідувач Квасилівської публічно-шкільної бібліотеки Оксана Захарчук. На вдячність за роботу над книгою гурт «Арт-квартал» (кер. Артур Прокаєв) і ансамбль «Лорелей» (кер. Лілія Биць) виконали Анні Лимич і всім присутнім у залі прекрасні художні номери, чим надовго залишили світле і приємне враження.

 Народження та хрестини книги «Квасилів: фрагменти історії» відбулися. Але в душі лишився осад: книгу замовила селищна рада, а вона виявилася їй непотрібною.

 • Ольга Шахрай

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: