Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Клеванець Олександр Бойко, змінивши фотоапарат на кулемет, ціною життя відстоював державу

Сьогодні роковини загибелі у російсько-українській війні клеванця Олександра Бойка.

Людини, що любила дивитися на світ крізь об’єктив фотоапарата, виховувати дітей і вирощувати квіти. Але громадянський обов’язок і любов до Батьківщини - як би пафосно це не звучало, змусили його взяти зброю до рук і стати на захист державних кордонів.

До ЗСУ був мобілізований у серпні 2014 року, сержант, старший навідник 4-го мінометного розрахунку мінометної батареї. Служив у 93-й бригаді. Загинув 12 лютого 2015 року під час мінометного обстрілу з боку незаконних збройних формувань поблизу села Водяне Ясинуватського району, що на Донеччині. Це скупі офіційні дані, що вже стали історією. Історією героїзму і мужності. Прикладом того, що в житті кожного є місце для ВЧИНКУ, та не кожен відважиться його зробити.

Символічно (хоч ця символічність дуже сумна), що новітній Герой загинув у той самий день, що й Дмитро Клячківський - Клим Савур, один з організаторів і перший командир УПА. Сталося це 12 лютого 1945 р. - за 70 років до того - на Рівненщині, у рідних краях Олександра й теж у бою з переважаючими силами ворога.

І саме для того, аби ворожі війська не зайшли у рідні краї Олександра Бойка, він пожерствував власним життям... Саме тому мінометник Олександр Бойко здійснив ПОДВИГ – прикривав кіборгів на Донецькому летовищі і загинув у бою з російськими окупантами на далекій від отчого дому, але рідній землі.

На будівлі Клеванської школи-ліцею, що в Рівненському районі, - меморіальна дошка загиблому воїну, який був випускником цього закладу.

Родина отримала орден «За мужність» III ступеня замість загиблого Героя.

Син, теж Сашко, присвячує пам’яті батька перші серйозні життєві проекти, а донька – шкільні успіхи. Вдова Світлана береже пам’ять про чоловіка і виховує дітей так, що батько гордився б ними.

А на цьому відео, як і в нашій пам’яті, Герой назавжди залишиться живим...

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: