Кількість хворих на грип та ГРі зросла в області на третину: більшість недужих - діти
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Кількість хворих на грип та ГРі зросла в області на третину: більшість недужих - діти

На 30% зросла кількість хворих на грип та інші ГРІ в Рівненській області за минулий тиждень. Всього, як повідомляє Рівненський обласний лабораторний центр, захворіло 5279 осіб, з них 3592 дітей. Було госпіталізовано 196 хворих, з них 137 дітей.

Серед дитячого населення найбільше хворих припадає на вікову групу до 5 років. За тиждень захворіло 1365 дітей. Саме діти віком до 5 років особливо вразливі до будь-яких інфекційних агентів і вірусу грипу зокрема. Недосконала імунна відповідь не може дати адекватну і повну відсіч згубній дії вірусу грипу, що проявляється тяжчим та тривалішим, ніж у дорослих, перебігом, частими ускладненнями вторинних бактеріальних інфекцій та формуванням осередків хронічної інфекції.

Затяжні вірусні захворювання виснажують дитячий організм, з часом дитина починає відставати у фізичному та нервово-психічному розвитку від своїх однолітків. Тому батькам треба бути дуже уважними і за перших ознак грипу не чекати, поки минеться або організм поборе інфекцію, а якомога раніше звертатись за медичною допомогою.

Тим часом, як повідомляє Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації чоловік з Гощі та вагітна з Рівного, госпіталізовані минулого тижня, й досі перебувають в реанімації обласної лікарні. У них виявили грип А. Обоє - не щеплені. Ще одну людину доставили із Сарн з двобічною пневмонією. Підозрюють, що це третій випадок грипу А. Однак, за словами начальника епідвідділу обласного лабораторного центру Віктора Мороза, поки тривають дослідження. Вакцинація була та залишається єдиним дієвим способом захисту організму від грипу. Вакцина від грипу коштує в межах двох сотень гривень, а мінімальна вартість лікування до тисячі гривень, наголошують лікарі.
Тим часом централізовано закупити вакцину від грипу та щепити своїх працівників рекомендував керівникам лікувально – профілактичних закладів обласного центру начальник Управління охорони здоров’я м.Рівне Віктор Іськів під час пресконференції. Вакцинація – єдиний ефективний спосіб захисту від цього вірусного захворювання. У Рівному показник щеплень становить 0,4% від загальної кількості населення Рівного. Він кращий від обласного та гірший від загальнодержавного, пояснив Віктор Іськів. Тож із 1137 осіб від грипу щеплено 734 дорослих, решта – діти. Загалом показник кількості хворих на грип поки не сягнув і половини до порогового рівня в обласному центрі, розповів Віктор Іськів.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: