Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Хомка змінив Третяк

Рівне стане протестантською столицею?

Через 12 років у Рівному змінився міський голова. Не виключено, що цього так і не сталося б, якби чинний мер надумав балотуватися знову. Проте Володимир Хомко вирішив відійти від мерських справ і довго з приводу цього три­мав інтригу. Настільки довго, що його команда пов­ністю розгубилася і втратила орієнтир що­до того, як діяти їй надалі.

Хтось із заступників  - як-от Галина Кульчинська та Віталій Герман  - вирішили балотуватися самостійно і після першого туру зійшли з дистанції. На фінішну пряму вийшло лише два кандидати – очікувано Віктор Шакирзян від «Рівне Разом» і практично зовсім неочікувано (бо ж прогнозували Коваля, Вознюка чи Муляренка)  Олександр Третяк від «Європейської солідарності», який і здобув остаточну перемогу на виборах Рівненського міського голови. Своє рішення ТВК оголосила увечері 24 листопада.
 Рівняни не надто переймалися своєю участю у виборах, бо на виборчі дільниці прийшло лише 30 відсотків виборців. Якщо врахувати, що трохи менше половини з них проголосувало за конкурента переможця, то виходить, що мера для 300-тисячного місто обрали 27 тисяч виборців, тобто якихось 10 відсотків. Але це не проблема кандидата - це проблема байдужих рівнян. Хоча  завжди знайдуться ті, хто зробить новообраному міському голові закид, мовляв, вас обрали всього лише 10 відсотків рівнян.
Цікаву деталь повідомив соціолог Роман Микитюк: вияляється, що вирішальних 1500 голосів на користь Третяка принесли протестанти в день виборів із 13.00 до 15.00.
Кажуть, що короля робить свита. Важко уявити, як Олександр Третяк, не маючи жодного господарського досвіду, будучи дуже вузьким спеціалістом, буде справлятися з господарськими проблемами обласного центру, втілювати в життя серйозні інфраструктурні об’єкти, спрямовані на поліпшення життя містян. А викликів для міського голови буде більш ніж достатньо. Тож уся надія покладається хіба що на добре підібрану команду. І тут  теж не все так просто. Певна частина політиків напередодні другого туру заявила про підтримку конкурента пана Третяка, тож тепер їм доведеться або покаятися у своїх діях, або ж піти в опозицію. Якщо Олександр Третяк не застосує  якихось важливих кроків, то більшість у міській раді може утворитися не його, і тоді спробуй погосподарюй. А тут ще треба пам’ятати про те, що для центральної влади у Києві Олександр Третяк є чужаком, якщо не ворогом, бо ж є ставлеником екс-президента Петра Порошенка. А Рівне без фінансової підтримки з Києва аж ніяк не зможе обійтися.
Отож, що ми знаємо про нового міського голову Рівного?
Народився він на Волині, а рівнянином став після того, як вступив до рівненського МЕГУ. Як повідомляє https://www.chesno.org – Олександр Третяк – Президент Рівненської духовної семінарії та академії Християн Віри Євангельської. У 2007 року прийнятий на роботу в Рівненську духовну семінарію і Академію ХВЄ на посаду викладача. У 2008 році завершив навчання у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті ім. Дем’янчука (спеціальність “мова та література (англійська)”, кваліфікація “викладач англійської мови та літератури, німецької мови та літератури”). У 2010 році завершив навчання у Львівській Богословській семінарії за спеціальністю “практичне богослов’я” (кваліфікація “богослов’я”). У 2012 році очолив навчальний заклад “Рівненська духовна семінарія” і Академію ХВЄ. З 2014 року проводив волонтерську діяльність у зоні АТО. З 2017 до 2019 року - керівник Руху реформації в Рівненській області, вів суспільно-просвітницьку програму “Інша перспектива” на одному з телеканалів.
З 2019 року — координатор ГС “Всеукраїнський собор” у Рівненській області. Одружений, разом з дружиною виховують малолітнього сина.
• Василь Бурченя

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: