Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Іван Вєтров отримав відзнаку «Вікіпедії»

До своїх досягнень перший проректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Заслужений учитель України, голова Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Іван Вєтров тепер додав і перемогу в одній із номінацій в найбільшому фотоконкурсі від загальнодоступної вільної багатомовної онлайн-енциклопедії «Вікіпедії». Саме його фотографію міста Дубно журі визнало кращою серед робіт усіх учасників номінації.

«За найкраще фото м. Дубна у спецномінації «Via Regia Ukraine» в рамках найбільшого фотоконкурсу в світі «Вікі любить пам’ятки». Дякую WIKI, дякую журі! Приємно отримати «Знай наших» Юрія Журавля!», – так прокоментував своє досягнення Іван Вєтров у соцмережі Фейсбук.
Найбільший міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) проводився із 1-го по 30-те вересня 2020 року у мережі Інтернет. Його мета – зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Таким чином організатори фотоконкурсу хотіли привернути увагу суспільства до стану збереження об’єктів нерухомої спадщини України, представити їхню неповторність та різноманіття у найбільшій онлайн-енциклопедії світу. Подавати на конкурс можна було фотографії власного авторства пам’яток архітектури, історії, містобудування, садово-паркового мистецтва тощо.
З ініціативи проєкту «Via Regia Ukraine» та спільно із державним історико-культурним заповідником міста Дубно вперше було організовано в рамках конкурсу спеціальну номінацію. У ній взяли участь усі подані на конкурс світлини пам’яток, розташованих у Дубно, Рівному, Острозі, Львові, Бродах, Городку (Львівська область), Луцьку, Володимирі-Волинському, Радомишлі, Житомирі та Києві — всього 11 міст на символічному шляху Via Regia.


Як зазначають організатори, у списках пам’яток цих одинадцяти міст загалом майже 7000 об’єктів. За час конкурсного періоду було подано майже 6500 світлин понад 1500 об’єктів. До журі на оцінювання потрапило понад 6000 фото (журі не оцінювало роботи із роздільністю менше 2 Мпкс). У другий раунд перейшло 363 роботи, а на «офлайнове засідання журі», яке пройшло 10 листопада у державному історико-культурному заповіднику міста Дубно, потрапило 112 робіт. Із них журі обрало роботи трьох авторів-переможців, а також найкращу світлину із кожного міста на шляху Via Regia.
Світлина Івана Вєтрова із видом на замок князів Острозьких-Любомирських привернула увагу журі серед фотографій пам’яток міста Дубно. Зокрема, фотограф та PR-менеджер проєкту «Via Regia
Ukraine» Андрій Герасимчук описав фото так: «Вдале панорамне фото, цікавий візерунок тінню на містку, але не вистачає об’єму над надбрамним корпусом (в центрі над гербом трішки обрізаний хрест)». Фотограф Сергій Кундас зазначив, що місток, зображений на світлині Івана Вєтрова, «гарно вливається в замок». На думку ж менеджера проєкту «Via Regia Ukraine», керівника відділу туризму ДІКЗ м. Дубно Миколи Мандзюка, «фото, зроблене Іваном Вєтровим, доволі непогано передає велич замку: його розміри та простори біля нього».
Загалом на спеціальну номінацію було подано майже 190 світлин пам’яток міста Дубно.
• Олександра Нагорна

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: