Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Історична сесія Володимирецької районної ради: останнє її рішення – передати усе майно громадам

6 жовтня Володимирецька районна рада провела останнє засідання сесії, яким передала майно і всю владу ним розпоряджатися місцевим радам, – і відійшла в історію. Сім скликань депутатів районної ради працювали над тим, аби Володимирецький район достойно виглядав на фоні області. І, як вважає більшість нинішніх обранців, остання каденція депутатів від Володимиреччини показала чи не найбільш злагоджену і ефективну роботу ради за всі роки її існування. Розкажемо коротко про рішення, що прийняли на 41-ій позачерговій сесії райради депутати району, якого скоро уже не буде на адміністративних картах України.

За інформацією Володимирець.Сity

Із 34 обраних до ради депутатів на сесію приїхали 18. Головував на ній заступник голови Володимирецької районної ради Володимир Савонік. Чинний голова Василь Ковенько був присутній як депутат, оскільки з початку тижня пішов у відпустку.

На президії перед сесією погодили перелік питань, які варто виносити на розгляд сесії, та включили «з коліс» питання про передачу мотопомп і пального з балансу відділу будівництва та інфраструктури Володимирецокї РДА на баланс державного пожежно-рятувального загону 6 у Володимирці для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій.

Тож загалом на порядок денний винесли 13 питань. І хоч їх традиційно розглянули та прийняли рішення буквально за півгодини (бо перед тим ретельно пропрацювали на профільних комісіях), деякі з них несуть дійсно історичний характер.

Коротко про основне

З числа так званих «технічних» питань депутати затвердили зміну меж села Чаква Антонівської сільської ради; затвердили фінансовий план на 2021 рік Володимирецької районної лікарні та делегували функції замовника робіт по реконструкції приймального відділення лікувального корпусу Володимирецької ЦРЛ від Володимирецької райради Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА – щоб можна було ще в жовтні почати там будівельні роботи.

Ще одним рішенням надали Володимирецькому районному центру первинної медико-санітарної допомоги дозвіл на отримання кредитного ліміту для здійснення поточної діяльності та внесли зміни до районного бюджету за рахунок перерозподілу коштів, державних субвенцій і вільних залишків.

Для проведення місцевих виборів передали на місця субвенцію з державного бюджету в сумі 2 мільйони 750 тисяч гривень.

Освіта і медицина

Далі утворили комунальну установу «Рафалівський інклюзивно-ресурсний центр» Володимирецької районної ради та передали майно спільної власності територіальних громад Володимирецького району в оперативне управління створеній на минулій сесії комунальній установі «Володимирецький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Володимирецької райради.

Нагадаємо: доступна інклюзивна освіта для дітей з особливими освітніми потребами – обов’язкова вимога реформи освіти. Її вже надають дітям від 2 до 18 років у Володимирці, а тепер – і в Рафалівці.

А центр професійного розвитку педагогів прийшов на заміну колишньому райметодкабінету районного управління освіти.

За рахунок перерозподілу коштів також виділили 113 тисяч гривень на ремонт Довговільського НВК.

За рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на підтримку медицини в районі виділили півмільйона. Окрім того, на боротьбу з КОВІД-19 у районі додали ще 100 тисяч гривень.

Зміни до бюджету і будівництво

На придбання житла для дітей-сиріт та для сімейних будинків з держбюджету у бюджет розвитку району передали 789 тисяч гривень.

А співфінансування субвенції з державного бюджету на розвиток системи охорони здоров’я у сумі 175 тисяч передали на нове будівництво лікарської амбулаторії в Полицях.

А ще майже 436 тисяч гривень субвенції з місцевого бюджету передали на облаштування внутрішніх санвузлів Берестівського НВК; 274 тисячі – на санвузли для блоку початкових класів Великотелковицької школи; за рахунок зони спостереження передали більш як 8 мільйонів субвенції в обласний бюджет на будівництво другої черги Озерецької школита майже 189 тисяч гривень – на поточний ремонт вулиці Шкільна у Більській Волі.

Операція «Ліквідація FM-радіо»

Ліквідували нарешті «проєкт трьох рад» – ТРК «Бурштиновий шлях». Рішення про припинення комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Бурштиновий шлях» Володимирецької районної ради Рівненської області, Маневицької районної ради Волинської області, Кузнецовської міської ради Рівненської області шляхом ліквідації прийняли на сесії Володимирецької районної ради 24 січня 2020 року.

Цей амбітний проєкт Петра Вакуліча про створення у 2012 році єдиного інформаційного простору в зоні діяльності Рівненської атомної електростанції дійсно мав усі шанси на успіх. Але, як то кажуть, «кадри вирішують все», і радіо перестало виходити в ефір наприкінці 2016 року. Директора ТРК «Бурштиновий шлях» звільнили у 2017 році.

Відтак частину майна ТРК безкоштовно передали на баланс редакції проводового радіомовлення Маневицької райради, а частину – на баланс Володимирецького районного будинку культури. Також затвердили ліквідаційний баланс підприємства, чим остаточно поставили крапку в історії комунального теляти, яке мало трьох маток ссати – та в результаті безславно здохло.

Володимирецького району більше нема – але Володимиреччина зосталася!

Ну і, як вишенька на торті, – рішення про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Володимирецького району у власність територіальних громад сіл і селищ. Фактично – це ліквідація усієї комунальної бази тепер вже колишнього району, який по території був розміром з Королівство Люксембург шляхом передачі того майна безпосередньо громадам.

А формально – це ліквідація Володимирецького району як адміністративно-територіальної одиниці на карті області. Реально ж це станеться лише після проведення установчих сесій новообраних рад.

Але тут є і ще певні «але».

Для завершення процедури передачі потрібно ще з усіма сільськими і селищними радами провести процедуру приймання-передачі того майна (а це – майнові комплекси шкіл, садочків, будинків культури, ФАПів та амбулаторій та іншого – згідно з додатками).

Щоб це зробити, сільські та селищні ради мають ще в себе встигнути до 25 жовтня провести сесії, на яких погодять приймання цього майна собі у власність. Чи встигнуть? Як хто.

Кому потрібне майно (і його утримання) колишнього району?

Перестраховщики вже матимуть справу із правонаступником, який управлятиме спадком колишнього Володимирецького району.

Адже це непросте рішення: взяти на своє повне утримання школу, клуб та сільську амбулаторію. Ану ж коштів на це забракне ще до кінця року? Щоб не вийшло як у Вараші з лікарями, які 3 місяці були без зарплати.

Децентралізація – вона така: надає багато повноважень, а ще більше звалює на плечі громад обов’язків по утриманню всієї інфраструктури.

Нагадаємо – після місцевих виборів і наділення повноваженнями новообраних депутатів на установчих сесіях нових рад Володимирецького району уже не буде.

Його територію розділили на 6 ОТГ. Це Володимирецька селищна об’єднана територіальна громадаВараська міська об’єднана територіальна громадаПолицька сільська об’єднана територіальна громадаАнтонівська сільська об’єднана територіальна громадаКаноницька сільська об’єднана територіальна громада та Рафалівська селищна об’єднана територіальна громада.

В епілогу – ностальгія

Опісля закриття сесії присутні зробили пам’ятне фото та продовжили спілкуватися неформально. Більшість із них пройде у ради своїх громад і продовжить роботу на благо громади.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: