Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Ініціюйовано встановлення меморіального знака в місці, де народилася Смига

Така можливість  з'явилася завдяки участі нашої землячки Вікторії Костюк у Програмі Meet up: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen Німецько-Українські зустрічі  та стипендії #Zukunftstipendium, яку вона отримала на конкурсній основі.

Ось, що вікторія пише на своїй сторінці у Facebook:

Нащадки волинських німців живуть у Смизі. Мої діти належать до числа нащадків етнічних німців, які розбудовували німецьку колонію Кенеберг у ХІХ-ХХ столітті. Їхній прапрадід Кароль по лінії чоловіка мав безпосереднє відношення до розвитку клянкарства, деревообробної галузі, адже його родину привезли на Дубенщину з волі графа Берга, щоб заснувати в нашій місцевості німецьке поселення.

На жаль, про цю тему дуже мало відомостей. Ми знаємо лише історії, які встигла нам розповісти бабуся Регіна, дочка Кароля.

На жаль, мої діти не знають німецької мови та не усвідомлюють ще своїх німецьких коренів, але родовід важливий і його потрібно досліджувати.

У 1890 році в Смизі був встановлений перший паровий тартак, тому саме цей рік місцеві краєзнавці вважають роком заснування Смиги (німецької колонії Кенеберг). Тобто Смизі виповнюється лише 130 років, але про її історію написано лише кілька рядків, а більшість сторінок втрачено або не досліджено.

Наше завдання - знайти забуті корені, написати втрачені факти, відновити забуте і стерте в пам’яті людей.

До реалізації задуманого долучилися місцеві краєзнавці - Віталій Міщук та громадська організація "Асоціація ТЕЗА"

Бережімо своє минуле, бо воно важливе!

Діти повинні продовжити добру справу - дослідження історії нашого краю та розвиток локального патріотизму!

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: