Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Імовірність застосування Путіним ядерної зброї – найвища з початку війни

Американські чиновники назвали два варіанти використання ядерних боєголовок Кремлем — один із них передбачає атаку по населеному пункту в Україні.

За інформацією видання Фокус.

Імовірність того, що президент РФ Володимир Путін застосує тактичну ядерну зброю у війні проти України, можливо, є найвищою з початку повномасштабного вторгнення 24 лютого, проте шансів на розвиток такого сценарію ще мало. Про це з посиланням на американських чиновників, знайомих з останніми розвідувальними даними США, повідомляє видання CNN.

За даними журналістів, західна розвідка уважно стежить за будь-якими ознаками зміни планів Путіна після того, як минулого тижня він посилив погрози застосувати ядерну зброю.

"Згідно з кількома джерелами, загроза, безумовно, "підвищена", якщо порівняти з попереднім роком ...Але поки немає жодних ознак того, що Росія найближчим часом планує застосування (ядерної зброї), і "загальна оцінка не змінилася", — йдеться у публікації.

У коментарі виданню кілька представників Пентагону також заявили, що ознак переміщення ядерної зброї Росією наразі не помічено, наголосивши, що Штати зможуть виявити переміщення навіть невеликих боєголовок державою-агресором.

Два джерела, знайомі з розвідданими, висловили думку, що загальне відчуття у владних колах США про те, що загроза застосування ядерної зброї Путіним вища, ніж будь-коли, ґрунтується насамперед на заявах російського лідера та даних про втрати РФ в Україні, а не на будь-яких достовірних даних про те, що Кремль всерйоз розглядає цей варіант.

Чиновники, знайомі з розвідданими, повідомили журналістам, що існує кілька варіантів використання Путіним ядерної зброї — він міг би віддати наказ на випробування його в морі як демонстрацію сили, щоб спонукати Захід чи український уряд піти на поступки у повномасштабній війні.

Крім цього, глава держави-агресора міг би використати його по самій території України — на полі бою або в населеному пункті. Останній варіант негайно зробив би Путіна ізгоєм на світовій арені, повідомили виданню джерела.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: