Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Грошей на зарплати лікарям немає, у бюджет пропозицію МОЗ навіть не внесли, – Степанов

У редакції бюджету на 2021 рік, який Кабінет Міністрів відправив на голосування до Верховної Ради, гроші на підвищення зарплати медикам не передбачені.

Про це 30 листопада повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов під час щоденного брифінгу. За його словами, пропозицію МОЗ у документ навіть не внесли (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

"Саме тому я, як міністр охорони здоров'я, за цей бюджет не голосував, не підтримав. Я не можу собі дозволити підтримати такі цифри в бюджеті на наступний рік", – підкреслив міністр.

Він навів як приклад ситуацію, яку бачив у Житомирі в обласній лікарні. У реанімації неврологічного відділення там протягом 15 років працює лікарка Жанна Басковська. Медикиня, яка опікується хворими з гострим мозковим інсультом, отримує близько шести тисяч гривень.

"У нас у країні тисячі лікарів таких, як Жанна, які живуть своєю професією... Будь-яка цивілізована країна за таку роботу платить не шість тисяч гривень, сусідня Польща або інші європейські країни – 5-6 тисяч євро. Тобто в 30 разів більше", – сказав міністр.

Степанов зазначив, що лікар в Україні має отримувати 23 тис. гривень, медична сестра – 17 тис. гривень, а молодший медичний персонал – 12 тис. гривень.

"Це той мінімум, який ми можемо зробити для наших медичних працівників, на яких ми завжди розраховуємо", – підкреслив глава МОЗ.

Зі свого боку, пресслужба Національної служби здоров’я України (НСЗУ) у Facebook заявила, що в новому бюджеті на 2021 рік на Програму медичних гарантій мають намір виділити 123 млрд грн. Цього не буде вистачати на кілька дуже важливих для країни та громадян речей, говориться в повідомленні.

Так, на лікування пацієнтів із COVID-19 на рік передбачено лише 14,5 млрд грн. Це означає, що вже у другому кварталі доведеться в 10 разів зменшити видатки на лікування таких пацієнтів і відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими хворими, уточнили в НСЗУ.

Також у бюджеті в такому обсязі недостатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та на вакцинацію від COVID-19. "Це питання національної безпеки", – наголосили в установі.

Крім того, запропонований бюджет не дозволить НСЗУ запровадити доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги.

"А це якраз про зміни на краще, які має відчути пацієнт: сімейні лікарі краще надають допомогу, екстренка швидко везе пацієнта саме туди, де його можуть врятувати. Також НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг із ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. А онкологічні захворювання – серед лідерів у причинах смертності в Україні", – наголосили у пресслужбі НСЗУ.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: