Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Громади на шляху подолання проблеми побутових відходів

Бокіймівська, Боремельська, Вовковиївська сільські та Демидівська селищна ради обєднали зусилля для вирішення спільної проблеми зі сміттям.

Нині міжмуніципальне співробітництво успішно втілюється у більшості областей України. На Рівненщині цей механізм тільки набуває популярності, наразі в області зареєстровано 5 угод співпраці територіальних громад. Загалом з часу ухвалення закону «Про співробітництво територіальних громад» 17 червня 2014 року на сьогодні в Україні було укладено 296 міжмуніципальних договорів між територіальними громадами.

27 грудня в смт Демидівка відбулось підписання договору міжмуніципального співробітництва у формі реалізації спільного проекту. Підтримку у процесі переговорів і укладення договору надавав Валерій Мікуліч, радник з питань муніципальних питань Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Договір підписано між ініціатором проекту – Демидівською селищною ОТГ – та двома об’єднаними територіальними громадами, Бокіймівською і Боремельською сільськими радами. Четвертою стороною виступила Вовковиївська сільська рада, демонструючи всю важливість піднятого питання. Таким чином вигоду від реалізації договору зможуть отримати жителі 48 населених пунктів 3 районів області.

Сторони домовились про реалізацію спільного проекту «Створення комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами у Демидівській селищній раді, Бокіймівській, Боремельській та Вовковиївській сільських радах Рівненської області». Метою реалізації проекту є створення належних умов для поліпшення екологічної безпеки шляхом ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, розташованих на території суб’єктів співробітництва, організації комплексної системи збору, транспортування твердих побутових відходів з приватних домогосподарств та надійного знешкодження, технічного переоснащення системи збору ТПВ, що призведе до підвищення культури населення в поводженні з відходами та покращення екологічного стану регіону.

Реалізація проекту передбачає ряд заходів, серед яких проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед мешканців територіальних громад щодо збору та вивезення сміття з приватних домоволодінь і екологічної культури; проведення процедури закупівлі техніки та обладнання, придбання контейнерів та спеціалізованої техніки для збору та вивозу ТПВ; запровадження сучасної системи управління ТПВ при співробітництві територіальних громад, облаштування майданчиків та встановлення контейнерів для сміття та ін.

Проект планується внести до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Окрім цього, будуть вишукуватись можливості залучення грантових коштів та міжнародної технічної допомоги.

-- Відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності Демидівської селищної ради

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: