Гощанка не лише сама перейшла на користування екоторбинками, а й шиє їх та закликає інших до екосвідомості
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Гощанка не лише сама перейшла на користування екоторбинками, а й шиє їх та закликає інших до екосвідомості

А у вас вдома є пакет для пакетів? Якщо так, то саме час задуматись про його альтернативну заміну - пропонують на сайті Гощанська селищна рада. І розповідають про свою односельчанку, яка не тільки сама перейшла на екоторбинки, а ще й виготовляє їх власноруч.

Хобі Марини Курін, мешканки селища Гоща - пошиття екоторбинок.
Про відповідальність, улюблену справу та власний приклад - далі:

«Я закінчила педагогічний університет, працювала вихователькою в дитячому садку. Потім, вже у декретній відпустці, вирішила зайнятися пошиттям екоторбинок.
Для нашої родини це не щось нове, адже ми завжди використовували такі торбинки для зберігання муки, круп, сухофруктів. І шили завжди самі.
Бабуся моя швачка. Це було її ремесло. Тож, можливо, в генетичному коді закладена любов до шиття. У мене була швейна машинка, я просто спробувала. Для мене видалося це легко. Купила собі тканину і вправлялася. Поступово, добре, що є інтернет, навчилася і прості викрійки робити.
Маю велике бажання далі вчитися на кравця. Зараз практикуюсь у пошитті одягу для своїх рідних.
А 3 липня, в День без поліетилену, я прийняла рішення зайнятися екоторбинами активніше і вже відшивати не тільки для власного користування. Довго шукала ідеї, натхнення, часто у Pinterest.


Збоку, можливо, це видається: «Нема чим зайнятися». Ходжу зі своєю торбиною у магазини. Ну що не можна собі пакета купити? Але для мене це принципово. Більшість із нас звикла про цю проблему говорити. Правда, от масово. І ми робимо репости того, яка наша планета забруднена. Та відповідальності, на жаль, не несемо. Ніхто ж крім нас цього не має робити.
Це так само як прибирати в оселі. Ми ж хочемо, щоб було чисто, комфортно та зручно. Живемо на цій планеті і смітимо, смітимо, смітимо. Це катастрофічно страшно для мене. Я вважаю, що досить про це говорити. Краще робити маленькі, але впевнені кроки до екосвідомості. Потім не встигнете й озирнутись, а вже брати зі собою екоторбинку ввійде в звичку.
Часто можна почути: «От колись не така була екологія. Було краще». Якщо і надалі обертатися назад - нічого не зміниться. Хоча ми і так прогресуємо. Вже привчаємо себе до сортування, відділяємо пластик та скло, органічні відходи. Самодисципліна та самовиховання - це одна із основ екології.
Результат, можливо, і не буде видно за день, тиждень, місяць. Але це побачать, відчують наші діти, наші внуки. І найкраще - це показувати дітям власний приклад. Вони вчаться на наших вчинках.
І знаєте, ми дбаємо в першу чергу про себе - чим ми дихаємо, що споживаємо. Наше здоров’я належить нам, не планеті.
Часу, звичайно, на пошиття не завжди вистачає. Та для себе я прийняла рішення - якщо я це люблю, то і час знайду.
Я захопилася цим процесом і мені це подобається. Тепер шукаю однодумців. Хочеться, щоб люди більше дізналися і від теорії переходили до практики».

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: