Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Голова готовий прописати підприємців у себе вдома

Найбільша ОТГ Рівненщини хоче ввести найнижчий податок в Україні - 1% та гарантує надання місцевої прописки для всіх зацікавлених підприємців

Млинівська ОТГ планує скористатися наданими децентралізацією можливостями та ввести найнижчий в Україні єдиний податок для підприємців у розмірі 1% задля збільшення інвестиційної привабливості краю. Про це на засіданні виконкому Млинівської селищної ради заявив голова громади Дмитро Левицький. Він підкреслив, що готовий надавати прописку за своєю особистою адресою проживання для підприємців із усієї України, аби лиш ті, маючи прив'язку до Млинівської ОТГ, платили податки до місцевого бюджету.

- Я змушений вдатися до цього безпрецедентного кроку через безвихідь, адже нашій громаді катастрофічно не вистачає коштів для фінансування шкіл та інших соціальних об'єктів. Сьогодні в нашій ОТГ підприємці першої групи платять податки у розмірі 10 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Підприємці другої групи сплачують 15% від мінімальної заробітної плати. Така ж ситуація у багатьох населених пунктах, а в деяких містах ця цифра складає понад 20 відсотків. Ми ж хочемо встановити найнижчий податковий тариф в Україні – 1 відсоток для першої та другої груп, аби привабити підприємців зі всієї країни. Кожному охочому я упродовж однієї години надам прописку у себе вдома, аби підприємці отримали юридичну підставу сплачувати податки у Млинівській ОТГ. Лише 1 відсоток податку - це надзвичайно вигідно, тож я розраховую, що цією можливістю скористаються десятки тисяч представників малого бізнесу. І завдяки такій кількості ми зможемо компенсувати брак коштів у бюджеті нашої громади. Це вплине і на розмір інфраструктурної та освітньої субвенцій, ми отримаємо можливість утримувати на належному рівні всі наші об'єкти і якісно розвивати ОТГ, - наголосив Дмитро Левицький.

За його словами, впровадження такого рішення можливе вже на найближчій сесії Млинівської селищної ради 8 травня.

- Я буду ініціювати винесення цього питання на найближчій сесії. Якщо воно буде проголосоване, підприємці за новими податковими умовами зможуть працювати з 1 січня 2020 року. Проте вже із травня я готовий надавати прописку у себе вдома для дрібних підприємців, аби вони, не чекаючи ажіотажу, вже зараз могли зайняти місце у цьому "вагоні", який рухається у бік зниження податків. Моє щире бажання, аби Млинівська ОТГ стала податковим раєм України. А її мешканці стали щасливими людьми, котрі живуть у комфортних умовах, - резюмував Дмитро Левицький.

Олександр Поліщук.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: