Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Герой із Млинівщини перед загибеллю знявся у кіно (ВІДЕО)

Максим Ляшук без роздумів пішов на війну добровольцем.  Він був одним із тих, хто потрапив в Іловайський котел. І першим загиблим із Млинівщини. Загиблим, рідні якого ще довго вірили і сподівалися, що він живий...

- До служби в армії Максим готувався натхненно і професійно, - розповідає мама Максима Наталія Володимирівна. - Строкову службу проходив в елітному підрозділі внутрішніх військ у Києві на Печерську. Якось до вояків прибули фахівці знімальної групи фільму «Смерш» і запропонували зіграти в епізодичних ролях фільму на кіностудії імені Олександра Довженка. Максим підійшов сценаристам і погодився на творчу співпрацю.

 

(Фото надані Віталієм Тарасюком "Голосу України")

Так Герой із Острожця увічнив себе і в кадрах пригодницького фільму: в епізодичній ролі лейтенанта та в ролі моряка. Відтак земляки Максима із потроєною увагою переглядають стрічку «Смерш», аби серцем і поглядом виокремити з гурту кіногероїв картини незабутнього односельця, товариша, однокласника, сусіда. Гарного і... живого, розповідає Віталій Тарасюк на сайті "Голосу України".

Нагадаємо, Максим Ляшук служив у роті особливого призначення МВС «Світязь». Загинув 29 серпня у так званому «зеленому коридорі» поміж селами Новокатеринівка та Горбатенко. В автобус «Світязя» влучив снаряд, тоді загинуло шість бійців.

2 вересня 2014-го тіла 88 полеглих привезені до запорізького моргу. Як невпізнаний герой був тимчасово похований на цвинтарі Запоріжжя. Упізнаний за тестами ДНК. 27 грудня 2014 року перепохований у селі Острожець Млинівського район, в яке ще в дитинстві переїхав із Луцька. 

За особисту мужність і героїзм нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (9.4.2015, посмертно). Максим Ляшук також є почесним громадянином Млинівського району (посмертно).

Більше про Максима Ляшука, його життя, боротьбу за українську державу, а також обставини загибелі і кількамісячні пошуки Героя у фільмі UA: ВОЛИНЬ.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: