Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Геннадій Владичук: «Не вирішених проблем не буває…»

— Геннадію Миколайовичу! Місцеві вибори вже позаду, можна перевести подих і зробити належні висновки, а заодно і привідкрити таємницю на те, хто претендує на посаду голови райради і якою буде більшість.

— Завжди був твердо впевнений у тому, що в районі повинна бути сильна, відповідальна, компетентна і професійна влада. Цього можна досягнути при тісній співпраці з районною радою. Переконаний, що нам вдасться обрати достойного голову ради і сформувати більшість, яка прийматиме відповідальні рішення на користь громади.  Партія регіонів виборола 14 мандатів у райраді і це дає підстави сподіватися, що основну відповідальність за соціально-економічний розвиток району візьмуть на себе саме її представники. Думаю, що райраду очолить нинішній голова Степан Гречич, який на цих виборах йшов у команді Партії регіонів.

— Якою є соціально-економічна ситуація в районі, ваше бачення подальшого розвитку?

— Ми доклали максимум зусиль, щоб погасити заборгованість із зарплати на економічно активних підприємствах району. Мали більше півмільйона такої заборгованості, сьогодні —  нуль. Це далося непросто, але завдяки злагодженій діяльності усіх гілок влади та суб’єктів господарювання ми викорінили таке ганебне явище як заборгованість із зарплати.

Одним із пріоритетів для мене, як керівника району, є завершення будівництва тих об’єктів, які перебувають в стадії реалізації. Щонайперше — поліклінічного відділення сімейної практики і медицини. Звичайно, що кошти для цього потрібні  значні, майже 1700 тисяч гривень, але маю надію, що спільно з обласним керівництвом цю проблему вдасться вирішити у наступному році.

Стан навчальних закладів району — це окрема тема. У попередні роки кошти на ремонт навчальних закладів виділяли за принципом: хто гучніше стукає у двері, тому і дають. Моя позиція полягає в тому, щоб провести аудит стану навчальних закладів, моніторинг утримання цих об’єктів та відповідно до цього визначити ті навчальні заклади, які або не інвестувалися, або ситуація така, що потрібно негайно приймати рішення. На сьогодні ми маємо 200 тисяч гривень з резервного фонду області,  виділили 100 тисяч з районного бюджету на ремонтні роботи по Дорогобузькій школі, і за сприяння погодних умов, думаю, ця проблема до нового року буде закрита.

Значною проблемою для району є утримання і стан доріг. На сьогодні фактично кожен населений пункт потребує оновлення дорожнього покриття. Ми визначаємо ті об’єкти, які упродовж десятиліть не ремонтувалися, і основні зусилля будуть спрямовані саме туди.

— Які інвестиційні проекти реалізуються нині в районі?

— Задекларовано реалізацію проекту зі створення двох міні-гес у селах Вовкодави і  Симонів. Туди надійдуть мільйонні інвестиції, і переконаний, що місцеві громади від реалізації цього проекту лише виграють, адже для мешканців цих сіл  будуть гарантовані робочі місця і безкоштовне вуличне освітлення населених пунктів. Мільйонні ж інвестиції та відрахування прибуткового податку частково вплинуть на надходження до районного бюджету. Звичайно, шлях від декларування до впровадження дуже довгий, але в мене таке відчуття, що інвестор від своїх намірів не відмовиться.

Район успішно працює в напрямку реалізації таких інвестиційних проектів як «Країна Смаку» в Бугрині, який має фінішувати до кінця року. Це додаткові робочі місця, можливість мешканцям району реалізовувати надлишки сільськогосподарської продукції. Адже, скажімо, потреба цього підприємства в м’ясі, як сировині складає 15 тонн на добу. Гарні враження від реалізації проекту Фапомед в Гощі. На сьогодні владою зроблено усе для повернення ПДВ. Останній транш склав близько 4 млн. гривень. А це є запорукою того, що друга черга фабрики Фапомед, фабрика Дюпон, яка спеціалізуватиметься на виготовленні засобів хімічного захисту, одягу, буде зреалізована.

Є попередні домовленості з бельгійською компанією Джоскін щодо будівництва у селі Горбаків заводу з виробництва тракторних причепів. Наприкінці  листопада в Києві за участю бельгійського посла відбудеться зустріч і має бути підписано меморандум про співпрацю. Вважаю, що це дуже перспективний проект, який передбачає 300 робочих місць, інвестиції в розмірі понад 10 млн. євро. Відповідно не залишиться поза увагою і місцева громада.

Фактом залишається те, що іноземний інвестор дуже обережний. На жаль, так склалися умови, що в Україні їх приваблює в першу чергу дешева робоча сила. Наголошу, що реалізація намічених проектів не була б настільки успішною без підтримки керівництва Рівненської ОДА.

 

Зараз майже в кожному районі області місцеві адміністрації активно взялися за відновлення дитячих садочків? Яка ситуація у вас?

—   Діючих дитячих садочків у районі є 10, і цього звісно мало. На сьогодні працюємо над відновленням роботи дитячого садка в с. Курозвани, і дуже сподіваюся, що в наступному році він запрацює. Є потреба відкрити ще одну групу в дитсадку Тучина, відновити дитсадок при Дорогобузькій школі. Це надзвичайно складні процеси, які вимагають  певного ресурсу. Складною є процедура отримання дозвільних документів, але сподіваюся, що проблему будемо поступово вирішувати.

За короткий період нам вдалося перекрити дах Гощанської школи, встановити пластикові вікна та котли в Бочаницькій, пластикові вікна у Воскодавській школах, зроблено ремонт системи опалення в Малатинській школі, завершено ремонтні роботи у спортивній школі в Гощі, замінено систему теплопостачання ЦРЛ. Це все реальні приклади, які додають оптимізму, і разом з тим - це приклади буденної діяльності влади. Переконаний, що люди обов’язково відчують щирість влади у реалізації своїх обіцянок.

— У вас дуже родюча земля, і напевно через це рідко де можна побачити необроблене поле. Хто сьогодні обробляє землю в районі і що з того має селянин?

 — На сьогодні уся земля в районі обробляється потужними компаніями. Вони платять податки і є набільшими бюджетоутворюючими підприємствами району.

Адміністрація успішно працює над створенням молокозаготівельних кооперативів.  За тиждень-два перші заготівельні пукти почнуть свою роботу. Система заготівлі молока викликає чимало претензій як населення, так і переробників. А якщо сюди ще  додати проблему розрахунків, то ця проблема, можна сказати, є соціальною. Ми хочемо, щоб тут був жорсткий контроль, а люди здавали молоко за рентабельною ціною. Такий так би мовити, пілотний проект створено територіях Симонівської та Липківської сільських рад.

Влада зацікавлена в тому, щоб люди здавали якісне молоко, за яке достойно платитимуть.

— А як справи з виконанням бюджету?

— Виконанням бюджету я задоволений. Якщо аналізувати за місяцями, то лише в липні ми трішки не дотягнули з виконанням, а всі подальші місяці - перевиконували. Важко було в жовтні, оскільки значну суму коштів спрямували на вирішення соціально-економічних проектів, взявши на себе додаткові навантаження на дохідну частину бюджету.

— Геннадію Миколайовичу! У роботі кожного керівника є моменти, які викликають не те що роздратування, а, скажімо, певний дискомфорт. У вас щось подібне буває?

— Я – реаліст, і вважаю, що  немає невирішених питань, є небажання або невміння їх вирішити. Таким принципом  керуюся в житті і намагаюся робити усе для того, що б його дотримувалися і ті, з ким я працюю.

Певний дискомфорт у роботі викликає довгобуд, який знаходиться на території райцентру майже 20 років. Це приміщення, яке планувалося під райком партії. Ще в 90-х роках воно мало бути здане в експлуатацію. У ситуацію втрутилася політика і політики. Результат — приміщення незавершене, політиків, які обіцяли вирішити питання, вже давно немає ні на території району, ні на території області. У цьому приміщенні можна було б сконцентрувати всі управління і відділи. Тоді людям не потрібно було б бігати всією Гощею. Інший варіант — це житло для 40 сімей. А головне —  ми мали б ошатну споруду в центрі селища. У травні у мене побували нові його власники і заявили про намір створити там розважальний центр. Але поки що це - безпредметна розмова.

Не зрушується з мертвої точки подальша реконструкція садиби Валевських —  пам’ятки архітектури, щоправда, недержавного значення. Реставраційні роботи на цьому об’єкті велися досить давно. Для повного завершення реставрації садиби потрібно  5-6 мільйонів. Працюємо над тим, що б залучити до фінансування різного роду міжнародні фонди, адже садиба Валевських — це візитівка нашого краю.

Не вдається потужними темпами робити реконструкцію та будувати дитячі садочки. Разом із тим є задоволення від того, що люди оцінили ініціативи нинішньої влади і проголосували у своїй більшості за політичну силу Партію регіонів. Це покладає на нас велику відповідальність. Мусимо все зробити для того, щоб виправдати кредит довіри.

 

Розмовляв Василь Бурченя

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: