Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

"Енергоатом" підписав угоди з Westinghouse на проектування двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС

Компанія Westinghouse (США) та НАЕК "Енергоатом" підписали дві угоди про співпрацю, що передбачають початок реалізації проєктів щодо будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000. 

Підписання документів відбулося на міжнародній конференції "Атомні можливості для розвитку країни", повідомляє пресслужба "Енергоатома".

Одна з угод передбачає закупівлю послуг американської компанії з проєктування енергоблоків, інша – закупівлю тренажера та обладнання із тривалим терміном експлуатації.

Після підписання угод тимчасово виконуючий обов'язки президента "Енергоатома" Петро Котін заявив, що компанія планує до 2040 року збільшити установлену потужність АЕС.

"Наша мета – 24 ГВт атомних потужностей до 2040 року. Ми збираємося це зробити силами наших фахівців та за допомогою наших міжнародних партнерів", – заявив Котін.

Своєю чергою генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман зазначив, що нові реактори можуть замінити частину діючих енергоблоків, які збудовано за російськими технологіями.

"Ми чекаємо на той момент, коли реактори АР1000 з’являться тут. Україна має велику кількість викликів у енергетиці та поступово має вивести з експлуатації реактори російського типу й побудувати нові станції", – сказав гендиректор Westinghouse.

За словами Котіна, завчасна закупівля тренажера дозволить підготувати персонал вже задовго до моменту введення енергоблоків в експлуатацію.

"АР 1000 це нова технологія для нас. Вже зараз потрібно розпочати навчання інспекторів, щоб вони потім почали навчати персонал. Ми не хочемо на це витрачати час потім, тому закуповуємо тренажер у першу чергу", – цитує Котіна Інтерфакс-Україна.

Крім того, угода передбачає авансове фінансування обладнання, яке має тривалий цикл виготовлення.

"Це робиться для того, щоб не зволікати з будівництвом. Деяке обладнання виготовляється близько трьох років", – пояснив голова НАЕК.

Як доповнив Котін, домовленості з Westinghouse також передбачають підготовку пілотних проектів щодо будівництва енергоблоків, зокрема, підготовку інфраструктури та тестування майданчика, на якому вони будуть розміщені.

Котін також повідомив, що переговори про фінансування будівництва двох нових енергоблоків за технологією Westinghouse ще продовжуються.

"Фінансування передбачається через US Eximbank. Попередньо узгоджено загальну суму фінансування двох енергоблоків, проте чекає ще тривала процедура для ухвалення остаточного рішення, щоб отримати ці гроші", – сказав Котін.

Він уточнив, що "фінансується як американська, так і українська частка". Водночас, він не назвав суму фінансування.

У презентації НАЕК щодо розвитку атомної енергетики, представленої на конференції, вказується сума будівництва одного енергоблоку орієнтовно в межах $5 млрд.

Водночас міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що розглядаються вигідні для України умови надання фінансування. "Я б не хотів до ухвалення остаточного рішення конкретизувати, але скажу: йдеться про термін використання коштів протягом 18 років під дуже низькі відсотки", – сказав він, додавши, що "зараз ми говоримо про перший транш фінансування двох блоків".

Галущенко також зазначив, що підписані угоди з Westinghouse є вкрай важливими, оскільки енергоблоки АР 1000 ще не ліцензовано в Україні.

"Не хотілося б, щоб питання ліцензування затяглося. А це величезна робота, необхідно відпрацювати колосальний масив документів. Тому ми всі робимо максимально швидко. І ми отримали запевнення з американської сторони щодо їх максимальної допомоги", – сказав Галущенко.

Як повідомлялося, 31 серпня держпідприємство НАЕК "Енергоатом" та американська корпорація Westinghouse підписали меморандум про спільну добудову енергоблоку Хмельницької АЕС, а надалі – ще 4 атомні енергоблоки. Вартість проєкту оцінюється у $25-30 млрд. 


 

#ХАЕС  #НАЕК  #Westinghouse 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: