Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

“Еммануїла” за сусіда - не хочуть!

Мешканці с. Бармаки, що під Рівним,  протестують проти
присутності в їхньому селі так званого реабілітаційного центру.

Уже півтора року великий приватний будинок у с. Бармаки Рівненського району орендує ГО “Еммануїл”, юридична особа  якої зареєстрована  в с. Квасилів Рівненського району, а договір оренди було укладено від імені Євгена Миколайовича Гури, який буцімто є головою цієї ГО і мешкає у Харкові. Керівництво ГО запевняє, що люди тут проходять реабілітацію після лікування від алкоголізму та наркоманії, нічого поганого не вчиняють, а в організації знайшли підтримку для себе. Проте, якщо місцеві не змінять свою думку, до 23 червня будуть змушені виселитися.

ГО «Еммануїл» – неприбуткова організацієя, основним напрямом діяльності якої є допомога людям, які потрапили у складну життєву ситуацію і які не мають жодної соціальної допомоги від держави.
– Може, вони й добре діло роблять, але виникає чимало запитань щодо законності їхньої діяльності, та й узагалі щодо поведінки цих людей. Мешканці Бармаків не хочуть такого сусідства, а з їхньою думкою треба рахуватися. Це приватний сектор, основна маса жителів – люди заможні, і вони не на жарт стурбовані таким сусідством. Побоюються, що їхні нові сумнівні сусіди можуть виконувати роль розвідників і надавати інформацію, хто де проживає і що в тому чи іншому будинку є. Іншими словами, бути звичайними навідниками для злодіїв, – каже депутат Шпанівської ОТГ Валерій Бордіян.
 Про ситацію поінформований і голова Шпанівської ОТГ Микола Столярчук.
Згідно з представленим на вимогу громадськості договором, позичкодавець Микола Давидюк, який зареєстрований у с. Бармаки на вул. Новій, 19, безкоштовно передав свій будинок і господарчі будівлі користувачу Євгену Миколайовичу Гурі, який є головою громадської організації. Площа будинку складає 160 кв. м. Договором передбачено термін оренди в один рік із правом її продовження.
Мешканці Бармаків звернулися до начальника районного відділу поліції підполковника Романа Штеби з проханням перевірити законність діяльності закладу за вказаною адресою, який містить ознаки реабілітаційного центру для нарко- та алкозалежних. У цій будові постійно розміщується майже тридцять осіб, є нарікання щодо їх незаконної поведінки.
Усього у зверненні підписалося 44 особи, які мешкають у Бармаках. До речі, ГО «Центр духовної та соціально-психологічної реабілітації «Еммануїл» у відкритих реєстрах, і зареєстрована вона у м. Харків. Тільки керівник там уже інший – Андрій Гончаренко. Тобто виникає запитання, скільки тих «Еммануїлів» у Харкові і чи не розпочалася їхня експансія на Рівненщину?
• Василь Бурченя

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: