Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Експонати Острозького замку можуть оживати

Ще перед Різдвяними святами, деякі картини в замку князів Острозьких стали “живими”. Анімацію на цих роботах можна переглянути за допомогою будь-якого гаджету, повідомляє Ostrohinfo.

В музеї знаходяться дві ікони, які мають “приховану реальність”: “Поклоніння Волхвів” 17 ст. та “Покрова” 1739 року. Остання має зображення вознесіння Христа  на своєму звороті, яке неможливо побачити за звичайних умов. Щоб розкрити “таємницю”, потрібно завантажити додаток ARTIVIVE на власний смартфон та навести його на зображення.

“В майбутньому ми розширимо кількість експонатів до пяти. Але кожен з них потребує окремого тестування. Наприклад засновник Острозької академії – Василь-Костянтин Острозький у доповненій реальності підкидав одну з монет у своїх руках. Проте через особливості живопису та розміщення експонату нам довелося відмовитися від цієї ідеї”. – коментує заступник директора КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Андрій Брижук.

Перед туристичним сезоном організатори планують ввести ще декілька новинок. 

Хоча і без цього острожанам є чим дивувати. Найперше, атмосфера самого міста, котре планує боротися за звання культурної столиці України, По-друге, не кожен музей може похвалитися тим, що розміщений у давній історичній будівлі, в Острозі ж таких музеїв декілька. Експонати музеїв - не репродукції чи копії, а справжні раритети. Наприклад, роботи всесвітньо відомого скульптури Т.-О. Сосновського.

Культурний Барбакан теж може стати вдалим фоном для фото і селфі. Ну і комплекс  НУ "Острозька академія" з усією територією довкола також подивує і подарує незабутні враження.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: