Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Єднаймо душі словом Кобзаря

Вечір розпочався із легендарного  «Заповіту». Ведучі дійства  Людмила Глущик та Людмила Ладецька в своєму виступі розкрили життєві і творчі сторінки життя Т. Г. Шевченка. Він створив свій безсмертний «Кобзар», написав декілька томів прозових і драматичних творів, став Академіком Академії мистецтв. Весняні, березневі дні у житті кожного українця асоціюються з Великим Кобзарем. Його поетична творчість дотепер залишає неабияку актуальність, адже у ній Кобзар відображає власні переживання за долю свого народу. Акцентувалась увага  на цікавих історичних подіях 1846 року, коли поет подорожував дорогами Рівненщини. Тоді він побував на Радивилівщині, Дубнівщині, Острозі, Корці, Гощі. По селам і містам, де перебував поет, свято зберігаються перекази про зустрічі з ним. Тут народились задуми багатьох його творів.

Активними учасниками вечора стали учні загальноосвітньої школи № 3 11-го класу. Вони натхненно декламували  вірші Кобзаря, які знову оживали з уст учасників заходу. З любов’ю та почуттями  читали вірші: Катерина Тимощук «Пророк», Сергій Кухарчук «Чи не доля, та неволя», Мар’яна Кричильська «Дівочії очі». 

Поет-краєзнавець Анатолій Карп’юк прочитав власний вірш «Кобзареві». До свята також долучились союзянки, які майстерно читали свої власні вірші. Анастасія Борейчук, яка майстерно читала власний вірш «Моєму Тарасу». Із задоволенням слухали присутні патріотичний вірш  Катерини Аврамишиної «Розмова з Тарасом».

Під час заходу звучали пісні Т. Шевченка «Думи мої», «По діброві вітер виє». Гурт союзянок  зачарував всіх майстерно виконанням пісні «На високій дуже кручі».

Заглибитись в духовну спадщину письменника, відчути його невмирущі слова та актуальність творчості і в наші дні, допомогла присутнім виставка- персоналія «Вогненне слово Кобзаря».

Голова ГО міського осередку «Союзу українок» Галина Царук наголосила на необхідності вивчати, шанувати, берегти і пропагувати слово Шевченка. На заході були присутні союзянки, студенти Костопільського медичного коледжу, громадськість міста.

Вшановуючи Кобзаря, вклоняємося до землі за його безсмертне слово. Пошли нам, Боже Шевченкового полум’яного духу, мудрості, віри у щасливе майбутнє рідної України.

Наталія Цикун,

завідувач відділу обслуговування Костопільської ЦРБ

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: