Двічі в одну річку не ввійдеш, а в "Книгу рекордів Гіннеса" - запросто!
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Двічі в одну річку не ввійдеш, а в "Книгу рекордів Гіннеса" - запросто!

Приємно, що студентство нині креативне, активне й небайдуже. Саме завдяки цьому потім є що згадати про часи навчання. Острозькі ж студенти зробили так, що про них точно не забудуть ні в альма-матер, ні в Україні. Ба, навіть у світі. Бо ж їхні подвиги - рекорди, вписані у сторінки «Книгу рекордів Гіннеса». Причому вже не раз, а двічі.

Уперше вони замахнулися на світовий рекорд у 2014 році, читаючи безперервно твори Тараса Шевченка. Тоді його присвятили 200-річчю з Дня народження Кобзаря.

Вдруге це сталося минулоріч - 10 жовтня - на наймасовішій лекції з археології - номінація так і звучала: «Найбільша лекція з археології».

Цей рекорд знаковий ще тим, що був приурочений до 25-річчя відродження Національного університету «Острозька академія». Тема лекції звучала так – «Середньовічний Острог, відкритий археологами».

Але для встановлення рекорду важлива була не стільки тема, як те, що її прослухали 299 осіб.

Як повідомляють на сайті НУ «Острозька академія» , участь у встановленні рекорду взяли: лектор, науковець, автор низки публікацій на історичну тематику, професійний археолог Богдан Прищепа, свідки встановлення рекорду, археологи-науковці з Рівненщини – керівник відділу історико-культурного заповідника міста Дубна Юрій Пшеничний та завідувач відділу археології та давньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею Олексій Войтюк.

Під час лекції Богдан Прищепа поділився особистим досвідом проведення розкопок та розповів слухачам, наскільки цінними є археологічні знахідки, знайдені на території Острога.

Ідея встановлення ІІ рекорду Гіннеса належить ректору Національного університету «Острозька академія» Ігорю Пасічнику.

До заходу долучилися студенти зі шести факультетів Національного університету «Острозька академія».

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: