Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Два роки омріяного щастя

Нещодавно минуло рівно два роки відтоді, як  оселя Наталії та Валентина Шуберів наповнилася дитячим щебетом, а водночас, як в один голос зізналося подружжя, омріяним щастям.

– Ми тепер шкодуємо лише про одне – що раніше не всиновили дітей, – розповідає глава родини Валентин Шубер. – На народження власних ми чекали довгих 16 років. Зайве й казати, як про це мріяли, як просили у молитвах… Та, зрештою, Бог прихилив наше серце до того, що взяли у свою сім’ю сиріт. Тепер ми щасливі.
Першими у дитячому будинку сімейного типу, що його створило подружжя Шуберів, два роки тому з’явилося троє сестричок із Житомирщини – Аліна, Валерія та Владислава. Їм зараз відповідно 11, 6 та 3 роки.
– Коли ми побачили найменшеньку з дівчаток – Владиславу, – переповідає мама Наталія, – серце защеміло від болю. У рік і вісім місяців дівчинка важила 8 кілограмів і не ходила. Коли ж Владочка потрапила до нас додому, то змінювалася буквально на очах. Вже за кілька днів вона почала ходити.
– А зараз, – додає тато, – Владислава – чи не найбільш жвава та життєрадісна серед дітей. У свої три роки вона чудово знає увесь алфавіт.
Коли через деякий час подружжя вирішило взяти в свою родину ще кількох сиріт, то радилися щодо цього вже й з усиновленими дітьми. Вони ж не лише не заперечували проти того, аби сім’я поповнилася, а й вмовляли, щоб у них з’явилося якомога більше братиків та сестричок. Тож незабаром світлий дім у Могилянах осяяли своїми усмішками ще чотири маленьких сонечка – це Леонід, Оленка, Іван та Олексій із Березнівського району. А нещодавно Наталія та Валентин Шубери забрали з дитячого будинку ще й їхню сестричку Іванку, якій незабаром виповниться два роки. Дівчинка нині – найменша в родині, тож постійно в матусі на руках.
Чи важко виховувати чужих дітей? Наталія та Валентин в один голос заперечують це – мовляв, мають стільки любові, що завдяки їй усі труднощі їм тільки в радість. Зізнаються, що абсолютно не відчувають, що усиновлені діти не є рідними по крові. А ще – спростовують острахи, які побутують у суспільстві щодо ймовірної негативної генетичної спадковості.
– Нема чого боятися – як виховаєш, такими і будуть, – міркує батько. – У кожній людині є хороші і погані гени. Треба шукати хороше і розвивати його.
Аби у їхній, тепер уже багатодітній, родині було всього вдосталь, аби діти були нагодовані і одягнені, подружжя взялося обробляти 14 гектарів землі та тримає підсобне господарство. Вдячні, що мають допомогу від держави та районної влади, яка постійно опікується дитячим будинком. Голову райдержадміністрації Василя Думу діти не просто знають, а при зустрічі обіймають, Владислава ж ще й залюбки проситься на руки. Керівник району добре пам’ятає, якою кволою була дівчинка, коли її всиновило подружжя Шуберів, тож тепер, бачачи її енергійність, не натішиться.
Василь Дума розповів, що заради допомоги таким родинам та знедоленим діткам району розроблена та затверджена спеціальна програма «Острожчина без сиріт». Саме завдяки цьому документу нинішнього року виділено 50 тисяч гривень для добудови будинку, в якому мешкають Шубери, бо їхня оселя вже стала затісною для великої сім’ї.
Загалом у районі під опікою знаходяться усі сироти. За кожним із них закріплені меценати – відомі та заможні люди району.
– Надзвичайно важливо, – наголосив Василь Дума, – що роблять вони це охоче, без жодного примусу, а щиро і добровільно. Нікого не потрібно ані вмовляти, ані переконувати.
Одним із сиріт опікується і голова райдержадміністрації. Василь Іванович зізнався, що не лише підсобляє дитині матеріально, а й цікавиться усіма її справами, зокрема, успішністю у навчанні.
Щодо ситуації загалом на Рівненщині, то нині в області сімейними формами виховання вже вдалося охопити 90 відсотків знедоленої малечі, що є найвищим показником у державі. В краї налічується 55 прийомних сімей та 21 дитячий будинок сімейного типу. І ця робота, зазначив заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов, продовжується, адже родину повинна мати кожна дитина. При цьому значна увага приділяється також запобіганню такому болючому соціальному явищу як сирітство.
• Світлана Тубіна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: