Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Душевне захоплення відомого лікаря

Днями  Роман Шустик – головний лікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені В.Поліщука – неабияк вразив краян, розповівши у мережі Фейсбук про своє захоплення.  Розповів надзвичайно душевно і трепетно. Виявляється, відомий у краї лікар-репродуктолог, керівник провідного медичного закладу тримає вдома величезне господарство, і не просто дбає про нього, а й ставиться до домашніх підопічних із неабиякою ніжністю.

«Наша віддушина. Часто друзі, знайомі питають: «Навіщо вам все це, таке велике господарство?» Я відповідаю: «Та де ж велике? Лише кури, качки, гуси, кролі, нутрії. Овечки поїхали в село на літній випас. Хіба ж то багато?». А вони у відповідь жартують: «Вам ще корову треба до того всього – і буде добротна сільська господа». А ми сміємось. Бо вони ж ще не знають, що до нас часто підкріпитися навідуються дикі качки і голуби, – написав Роман Шустик на своїй сторінці у Фесбук. – А знали би ви, які нори люблять рити кролі і нутрії… Саме тому довелося вигадувати свої хитрощі – вкопувати плаский шифер в землю на метрову глибину, щоб пухнасті «шахтарі» не прорили підземні ходи до сусідів. А ще ми влаштували для нутрій імпровізований басейн зі старої ванни».
Поратися по господарству, каже лікар,  – це можливість розвантажитися психологічно після робочих буднів, бажання вести активний спосіб життя і постійно рухатися:
«Це задоволення і користь для здоров’я. Бо все доглянуте і попоране. До власного столу все вирощене власними руками, екологічно чисте і без добавок. Та й друзів, родичів, знайомих почастувати можна. Ми любимо передавати їм домашні гостинці.
Можливо, нам і не треба скільки того господарства, але багаторічну звичку тяжко подужати. Адже господарство – це ще й режим. Треба вставати раніше, щоб всіх погодувати, а після роботи завжди хочеться повертатися додому. І хочеться і треба. Бо господарство годувати потрібно щодня.
І нема тут чому дивуватися, бо українці з діда-прадіда були господарями і вміли працювати на землі. Це поклик душі, який не зупинити міськими рамками. Це наше коріння».
Наостанок Роман Шустик зізнався, що й город має. А ще запропонував друзям і знайомим розказати про своє господарство, поділитися родинними секретами догляду за домашніми тваринами.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: