Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Дубенщина поділилася досвідом

 До початку пленарного засідання учасники колегії встигли ознайомитися з роботою багатьох об’єктів, у тому числі й соціально-культурних закладів. Голова Дубенської райдержадміністрації Данило Корилкевич справді мав що показати гостям, адже за короткий період його перебування на посаді голови райдержадміністрації в районі зроблено багато.

Коли ініціатива не спить

Знайомство з Дубенським районом розпочалося із села Мирогоща, де гості ознайомились з розвитком його соціально-культурної інфраструктури. Скажімо, у Мирогощанській лікарській амбулаторії, де обслуговують майже 7 тисяч людей із шести населених пунктів, у минулому році придбали апарат «Параподіум» для дітей із ДЦП, і ефект від його застосування відчутний. А сама амбулаторія є зразком того, як має відбуватися реформування медичної галузі в нинішніх умовах — медицина повинна бути доступною і наближеною до людей.

Також члени колегії на чолі з головою облдержадміністрації Василем Берташем та головою обласної ради Юрієм Кічатим побували в Мирогощанській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тут навчається 255 дітей. У закладі створено чудові умови для навчання - наявні майстерня, спортивний зал, комп’ютерний клас, їдальня. У 2011 році проведено реконструкцію котельні - з опалення газом котельню переведено на використання місцевого торфобрикету. Але адміністрація закладу та його директор В’ячеслав Токар не зупиняються на досягнутому - разом із сільрадою у 2012 році облаштували історичний музей села, де і провели екскурсію гостям.

До речі, на Дубенщині першими в області запровадили практику створення  мобільних соціальних груп для обслуговування одиноких пенсіонерів. На практиці це виглядає наступним чином: одинока мешканка села розповідає соціальному працівнику про свої проблеми, які треба вирішити, наприклад, копання городу, обкошування подвір’я, ремонт і прибирання помешкання, перукарські та юридичні послуги тощо. За кілька днів до бабусі завітає мобільна соціальна група працівників терцентру з обслуговування одиноких та престарілих людей і всі проблеми вирішить. Досвід Дубенщини у цьому плані є настільки показовим, що, на думку членів колегії, його треба поширювати в усіх районах області.

У Мирогощі голова облради Юрій Кічатий довідався також, що сільським головам сподобалася ініціатива керівництва облради розробити та встановити в приміщенні сільрад  типові інформаційні стенди. Адже нині кожен голова сільради вирішує цю проблему на власний розсуд, а тому не завжди враховує інформаційні потреби населення – нема де людині на селі отримати інформацію про «телефони довіри», «гарячі лінії», які постійно діють в обласних управліннях та адміністрації, дні та години прийому громадян керівниками області та району. Натомість вже розроблений стенд міститиме таку інформацію. Сільському голові залишиться лише доповнити її. Юрій Кічатий повідомив, що макет стенда вже розроблено, інформаційні матеріали про керівників області, дні та години прийому ними громадян, основні телефони обласних управлінь, «гарячих ліній» та «телефони довіри» підготовлені. Незабаром всі сільські та селищні ради отримають ці стенди.

Дубенський консервний завод виходить на новий рівень

Голова облдержадміністрації Василь Берташ ознайомився з роботою приватного підприємства «Дубенський консервний завод». Членам колегії продемонстрували весь цикл: від вирощування сировини до вже готової продукції. Її асортимент наразі складає понад 20 найменувань, серед яких - мариновані овочі, гриби і квасоля, фруктові джеми, соки та варення, а також горошок і кукурудза. До речі, останніх на підприємстві продукують найбільше – майже 70 відсотків. Має продукція і постійного споживача. Так, у 2011-му обсяги реалізації зросли на 36,5 відсотка в порівнянні з попереднім роком. Відповідно бюджети отримали майже мільйон гривень податків. Характерно, що значну частину сировини для консервування підприємство вирощує безпосередньо на своїй території.

Нині на виробництві трудиться півтори сотні людей, які щомісяця отримують в середньому по 1600 гривень. Щоправда, підприємство працює сезонно. Василь Берташ поцікавився у директора перспективою його дозавантаження та пообіцяв повне сприяння у цьому. Підприємці, які готові нарощувати виробничі потужності, матимуть підтримку влади всіх рівнів, наголосив очільник області. Адже розвиток бізнесу – це не лише економічний потенціал регіону, а й покращення добробуту краян. Відтак, домовлено, що стратегію розвитку приватного підприємства «Дубенський консервний завод» впроваджуватимуть спільними зусиллями. Тож, аби завод працював увесь рік, тут планують продукувати сири. Розширенню асортименту продукції передуватиме модернізація виробництва.     

Майбутнє лікарні тепер передбачуване

Члени колегії облдержадміністрації  ознайомились також із роботою комунального закладу «Дубенська центральна районна лікарня» та взяли участь у відкритті харчоблоку закладу.

Очолює медзаклад головний лікар Віктор Порицький, який призначений на посаду лише півроку тому. Як він повідомив, у закладі функціонує 12 відділень на 300 ліжок, відділення інтенсивної терапії та анестезії на 6 ліжок. Працює 247 лікарів, 450 осіб середнього медичного персоналу та 1001 особа – обслуговуючого персоналу. У рентгенологічному відділенні встановлено новий рентген-діагностичний комплекс на два робочих місця RT-20 вартістю понад мільйон гривень. У 2012 році розпочався капітальний ремонт приймального, дитячого, травматологічного відділень, проходить заміна вікон. Відповідно до кошторисних призначень щомісячно на харчування виділяється 22 тис. грн. Завершено капітальний ремонт харчоблоку та встановлене сучасне технічне обладнання.

Урочисто відкрили оновлений харчоблок Дубенської ЦРЛ голова облради Юрій Кічатий та голова облдержадміністрації Василь Берташ та очільник Дубенщини Данило Корилкевич.

Лише недавно вирішено проблему надання медичної допомоги на вторинному рівні мешканцям Дубенського району та міста Дубно, адже існуюче раніше міськ-районне територіальне медичне об’єднання, до складу якого входила Дубенська міська лікарня, через неефективні механізми фінансування та управління не могло забезпечувати надання якісної медичної допомоги. Це питання було вирішене Данилом Корилкевичем після того, як він очолив райдержадміністрацію. Саме за його ініціативи та сприяння міської влади Дубенське МТМО реорганізовано в Дубенську ЦРЛ зі збереженням трудового колективу.

Героїзм козаків зобов’язує

Ще один досить цікавий історичний об’єкт з’явився на туристичній мапі Рівненщини – Козацький редут та музей Козацької слави поблизу с. Плоска. Члени колегії також відвідали цей об’єкт, а очільники області Василь Берташ та Юрій Кічатий відкрили музей. У цій мальовничій місцині на просторому полі у 1651 році під час визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького відбувся запеклий бій козаків та місцевих селян з польсько-шляхетськими військами. Завдяки голові райдержадміністрації Данилу Корилкевичу у 2011 році на редуті відновлено пам’ятний знак загиблим козакам, каплички та куполи, проведено благоустрій прилеглої території. А ще встановлено вказівні знаки, прокладено центральну алею з ліхтарями, обгороджено територію, побудовано та обладнано музей Козацької слави.

На пленарній частині виїзного засідання колегії керівники районів отримали низку рекомендацій і побажань з боку голови Рівненської ОДА Василя Берташа.

• Василь Бурченя

(За матеріалами колегії)

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: