Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Дизпаливо - 72 грн, бензин - 63 грн: Держпродспоживслужба наклала штрафи на АЗС

Два випадки завищення цін на АЗС Рівненщини зафіксували спеціалісти Держпродспоживслужби в області, повідомила "Суспільному" заступниця начальника Оксана Немкович.

За недопуск перевіряючих одного підприємця оштрафували, на іншій заправці встановлюють, скільки бензину А-95 там встигли продати за завищеною ціною.

Позапланові перевірки роздрібного ринку пального в області розпочали відповідно до доручення прем`єр-міністра від 7 травня.

"Ми здійснили дві позапланові перевірки щодо дотримання суб’єктами господарювання на роздрібному ринку пального вимог порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. У першому випадку, це — колишній Березнівський район, виявили факт продажу ДП за ціною 71,99 грн при граничній допустимій ціні — 44,76 грн", — коментує повідомила заступниця начальника Держпродспоживслужби в області Оксана Немкович.

Вона уточнила, що посадових осіб Держпродспоживслужби там не допустили до проведення перевірки на АЗС.

"За недопуск й ненадання інформації передбачена штрафна санкція у розмірі 34 тис. грн. Щодо другої перевірки – на АЗС у Рівному, там роздрібна вартість А-95 преміум становила 62,99 грн при граничній допустимій 39,57 грн. Зараз визначаємо обсяг реалізовного по завищеній ціні пального і теж будуть винесені штрафні санкції", – пояснює заступниця начальника Держпродспоживслужби в області.

Оксана Немкович зазначила, що головне управління самостійно моніторить ціни на заправах, а у разі звернення людей теж перевіряють інформацію, що надійшла. На АЗС, де вже зафіксували порушення, спеціалістам перевищення ціни пояснили високою закупівельною вартістю пального.

Вона додала, що Мінекономіки 5 травня оприлюднило середню вартість бензину – 31,19 грн за літр, дизпалива – 35,63 грн за літр, від яких і обчислюється гранична ціна реалізації пального на АЗС з початку травня.

"З урахуванням граничних торгових націнок, максимальна ціна на звичайний бензин для його продажу через мережу АЗС не повинна перевищувати 37,69 грн за літр, на звичайне дизпаливо – 42,63 грн за літр. Вартість преміального бензину не обмежується, якщо на заправці продається також “звичайне” пальне, зокрема А – 95, ДП. В іншому випадку, преміальні марки пального можна продавати з 5% надбавкою до ціни “звичайного”, тобто 39,57 грн за літр – бензин та 44,76 грн за літр – дизель", – пояснила Оксана Немкович.

Вона наголошує, що моніторинг цін на АЗС Рівного й області проводитимуть постійно і при завищенні цін заправки без попереджень перевірятимуть.  


 

#штраф  #АЗС  #паливо 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: