Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Деревообробна промисловість - проритетна сфера СМАРТ-спеціалізації Рівненщини

Європейський фонд освіти  у Рівненській області. Деревообробка

До першого семінару Європейського фонду освіти (ЄФО) «Професійні навички для СМАРТ-спеціалізації» долучилися представники Рівненського обласного центру зайнятості та Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Форсайт-сесія у Рівному, що тривала 10-11 лютого, була присвячена деревообробці та виробництву меблів.  

Захід ЄФО проходив на платформі Zoom, відтак, об’єднав велику команду однодумців - представників органів державної та регіональної влади, «Українську Асоціацію Меблевиків», вищі та професійно-технічні заклади освіти, представників європейських навчальних закладів Нідерландів та Естонії.

Із вступними словами до учасників заходу звернулися керівник проєкту Сьюзан Нільсен,  заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук, начальник Управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський та директор Агенції регіонального розвитку Рівненської області Олександр Процюк.

Рівненську обласну службу зайнятості представляли заступник директора Рівненського ОЦЗ Тетяна Новорок та заступник начальника відділу організації профорієнтації  Віктор Голуб. Рівненський центр ПТО ДСЗ представили методист Раїса Ліхачова та майстер виробничого навчання за професіями деревообробки Зеновій Крошний.

Мета заходу  – допомогти представникам влади, закладам професійно-технічної освіти та підприємствам Рівненського регіону передбачити зміни, підготувати адекватні заходи та розробити більш надійні стратегії для задоволення потреб у кваліфікованих навичках пріоритетного напряму Смарт-спеціалізації; створити єдину платформу для спільних консультацій регіону та ЄС щодо взаємного навчання.

Саме наявний виробничий, ресурсний, трудовий, науковий та інноваційний потенціал, спроможність конкурувати на зовнішніх ринках сприяли визнанню деревообробки та виробництва меблів пріоритетною сферою СМАРТ-спеціалізації економіки Рівненщини. 

За словами учасника зустрічі, заступника голови Рівненської ОДА Сергія Гемберга, у стратегії розвитку Рівненської області застосовано новітній підхід смарт-спеціалізації, одним із критеріїв якої є зростання експортного потенціалу. Серед пріоритетних сфер смарт-спеціалізації області названо деревообробну та меблеву промисловість. Рівненщину і Харківщину обрано як пілотні області, де вивчалися підходи смарт-спеціалізацій з прив’язкою до професійно-технічної підготовки кадрів.

У рамках дводенної зустрічі жваво обговорювалися потреби роботодавців у кваліфікованих працівниках сектору деревообробки та виробництва меблів, визначалися найбільш дефіцитні професії: складальник меблів, оббивальник меблів, оператор верстатів із ЧПУ,  налагоджувальник верстатів, оператор сушильного обладнання, швачка, закрійник, робітник із оздоблення меблів, конструктор та інші. Присутні наголосили на необхідності формування у випускників закладів освіти обов’язкових знань і навичок з інформаційних технологій та сучасного підприємництва.

Представники Рівненського центру ПТО ДСЗ із приємністю зазначили, що освітній заклад служби зайнятості є потужним майданчиком із підготовки саме таких кваліфікованих робітників, він завжди відкритий для діалогу, ефективно використовує та примножує кращий освітянський досвід та тісно працює із роботодавцями – представниками вітчизняних деревообробних підприємств. Зокрема, Зеновій Крошний, озвучив пропозиції щодо перспектив професій верстатника деревообробних верстатів, столяра будівельного і комплектувальника меблів, вдосконалення професійних навичок майбутніх робітників на базах роботодавців. Раїса Ліхачова наголосила на гендерних аспектах у кадровій політиці галузі та озвучила пропозиції щодо перспектив вирощування сировини під потреби деревообробки.

Досвідом своїх навчальних закладів поділилися й нідерландські та естонські колеги. Ними було презентовано професії меблевого виробництва, у т.ч. технолога з виробництва виробів з деревини 5-го рівня.

Важливо, що застосування підходу смарт-спеціалізації стало потужним поштовхом для інноваційного розвитку Європейського Союзу. І саме такий ефективний курс активно впроваджується в Україні і, зокрема, на Рівненщині.

Серед визначених Стратегією розвитку регіону до 2027 року СМАРТ-спеціалізацій пріоритетних сфер економки на першому місці стоїть деревообробна та меблева промисловість. Інноваційний розвиток цього сектору може стати локомотивом у розвитку економіки Рівненщини, отримати державне фінансування, європейські інвестиції та сприяти розвитку зовнішньої економічної співпраці.

--  РЦПТО ДСЗ

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: