Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Човен вікінгів готується у своє перше плавання

Прадавній човен вікінгів “Драккар Гунгнір”, який три місяці на подвір’ї Рівненського обласного краєзнавчого музею створювали місцеві активісти, вже через декілька днів має вийти у своє перше плавання водами Басівкутського озера. Човен фактично готовий. Але для того, щоб він міцно тримався на воді і все ж таки вийшов у плавання, потрібно зібрати кошти на спеціальну обробку його деревини, виготовлення та монтаж снастей, а також на пошиття вітрил та транспортування самого човна.

«На початку травня команда волонтерів розпочала будівництво човна, – розповідає ініціатор проекту рівненський активіст Юрій Ойцюсь. – Спочатку зробили його точний макет розміром 90 см, а вже потім за цією моделлю приступили до створення справжнього човна. Його довжина – 9 метрів, а ширина – 1,9. Плануємо, що у цьому човні можуть розміститися 15-18 осіб. Тестовий спуск на воду буде вже через декілька днів, приблизно у вівторок чи середу, а вже на День Незалежності плануємо покатати на ньому жителів Рівного. На жаль, кошти на таке будівництво збираються не так швидко, як хотілося б, але човен таки запустимо. Особисто для мене це дуже цікавий проект, та й аналогів йому у Рівному ще не було».

Також, як зазначає пан Юрій, цей човен стане частиною великого амбіційного проекту «Городище Оствиця» (Оствиця – стара назва річки Устя). Мета проекту – відтворення архітектурного та культурного стану городища IXXIII ст.., яке розташоване на лівому березі озера Басівкутське, а також створення біля підніжжя городища музею-скансену – музею під відкритим небом. Далі у планах – створення умов для проведення археологічних розкопок із метою дослідження городища, проведення фестивалів, відтворення ремесел ковальства, гончарства і ткацтва. Адже цілком можливо, що декілька сотень років тому біля Городища стояли схожі човни, які символізували силу князя Київської Русі. Творці човна переконані, що майбутній проект підвищить суспільний інтерес до розвитку міста, а також залучить туристів не тільки з Рівного та області, а й з інших міст і країн.

Підтримати проект історичної реконструкції «Драккар Гунгнір» можна, перерахувавши будь-яку суму коштів на картку: Monobank 5375 4141 0921 5078, отримувач - Юрій Ойцюсь, або ж передавши кошти у скриньку в Туристично-інформаційному центрі міста Рівне (вул. Соборна, 65).

Олександра Нагорна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: