Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чому в Мирогощі відмовляються демонтувати пам’ятник більшовику?

Про це повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук” керівник проєкту “Декомунізація. Україна” Вадим Поздняков. Мова про пам’ятник більшовицькому комбригу Семену Патолічеву, який загинув у Мирогощі Дубенського району у  1920 році під час боїв з Армією УНР. Своє небажання демонтувати монумент люди пояснюють, зокрема, тим, що син комбрига Микола Патолічев, котрий був російським радянським державним і партійним діячем, п’ятим Міністром зовнішньої торгівлі СРСР, у минулому допомагав місцевому населенню.

Тим часом керівник проєкту «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков зазначає:
«Щойно мені прийшла відповідь, що у доволі великому селі Мирогоща, що у Дубенському районі Рівненщини, вчергове відмовилися провести демонтаж пам’ятника більшовицькому комбригу Семену Патолічеву, який загинув у цьому селі у 1920 році під час боїв з Армією УНР.
Пам’ятник етнічному росіянину, який жодного стосунку не має до Волині, окрім того, що прийшов, аби її окупувати – досі стоїть у центрі великого села.
І ми, і Інститут національної пам’яті вже неодноразово з цього приводу зверталися до місцевої громади, проте результату немає й досі».
Мета проєкту «Декомунізація. Україна» – зібрати повний перелік об’єктів на території всієї держави, які мають бути демонтовані згідно з Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) й тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
А хто ж такий Семен Патолічев?

------- Семен Патолiчев -------

Народився він 1 серпня 1879 в селі Золіно Гороховецького повіту (нині Володарський район Нижньогородської області). У 1900 році його призвали на військову службу. В цілому Семен Михайлович прослужив у Російській імператорській армії сімнадцять років. З початком Першої світової війни він відправився на фронт.
Загинув 18 липня 1920 року. Поховали його в Мирогощі. У липні 1968 року йому встановили пам’ятник.
Ми зв’язалися із Мирогощанською громадою, однак конкретного коментаря, чому саме місцеві жителі не хочуть демонтувати пам’ятник Семенові Патолічеву, нам не надали.

------- Микола Семенович Патолiчев, син -------
По телефону із нами спілкувався пан Андрій, який, на прохання назвати його прізвище та посаду, відповів, що не скаже, а пізніше – кинув телефонну трубку. Єдине, про що він повідомив, це те, що в громаді наразі проводять опитування серед місцевих мешканців – «за» чи «проти» демонтажу пам’ятника. Результати опитування
Мирогощанська громада представить на широкий загал вже найближчим часом.
Як написав у своєму коментарі читач інтернет-сайту нашої газети Іван Кисляк, син Семена Михайловича –  Микола Патолічев (був російським радянським державним і партійним діячем, п’ятим Мініст­ром зовнішньої торгівлі СРСР) в минулому допомагав місцевому населенню. Тож вдячність за допомогу – можливо, і є однією з причин спротиву знесення пам’ятника з боку Мирогощанської громади…
А от що пише російський ЗМІ «Репортер и время» в статті «Повернути Патолічева» (переклад з російської мови):
«…Зрозуміло, що в радянські роки за такими могилами в Україні непогано доглядали, до 2014 року їх хоча б не чіпали. Але зараз родичі не без підстави побоюються, що над останками російських солдатів можуть просто поглумитися.
З подачі такого собі Едуарда (прізвище не вказується) влада золінської сільради робить спробу повернути прах комбрига на малу Батьківщину. Визнається, що виконати цю задумку буде непросто. Вважається, що на сьогоднішній момент реалістичний сценарій – привезти капсулу із землею з могили комбрига».
• Олександра Нагорна

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: