Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чи всі "магніти" на Рівненщині спрацюють?

Під час засідання Ради розвитку громад та територій при ОДА представили інвестиційні пріоритети Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року.

Потенційно успішні для розвитку Рівненщини проекти-магніти презентував заступник голови ОДА Сергій Гемберг, повідомляє сайт Рівненської ОДА.

"Це об'єкти, що здатні притягувати інвестиції, туристів, можуть стати драйверами розвитку та реалізації інновацій, відіграватимуть суттєву роль у наповненні бюджету. Це стратегічні проекти”, – зауважив Сергій Гемберг.

1. Передусім, це проект мультифункціональної арени на вулиці Макарова у Рівному. Універсальний комплекс на 3500 глядацьких місць – масштабний інфраструктурний об’єкт.

«Це «магніт», який буде приваблювати спортивну і креативну індустрію, є великим промоційним об’єктом для області. Найближчий такий заклад знаходиться в Польщі, він став дійсно драйвером розвитку регіону», – наголосив Сергій Гемберг.

2. Наступний «магніт» – це Міжнародний аеропорт «Рівне».

«Доступність – це один з факторів розвитку регіону. Ми маємо діюче летовище і це є вагомою перевагою. Завдяки такому об’єкту ми є лідерами на північному заході України. На сьогодні летовище виконує лише чартерні рейси, однак планується повномасштабний розвиток через залучення інвесторів та концесіонера. Зараз наш аеропорт потрапив в пілотний проект щодо підготовки технічного завдання для пошуку інвестора», - розповів заступник голови ОДА.

3. Туристичний комплекс «Дубенський замок», «Тараканівський форт».

Унікальний історико-культурний комплекс, що має у своєму складі понад 20 туристичних об’єктів – замки, палаци, фортеці та музеї. Також він має вдале логістичне розташування. Головні завдання проекту – розвиток туристичної галузі та культури області, промоція регіону та додаткові надходження до обласного бюджету.

4. Науково-інноваційний парк «INN CITY» на базі НУВГП.

«Зараз інтелект – це головний капітал ХХІ століття, ми маємо створювати «магніти» для інтелекту і для розумних людей. Це можливість молодим талантам реалізовувати потенціал та втілювати проривні ідеї. Головні завдання проекту – розвиток науки, освіти, зокрема, інноваційної діяльності у синергії з комерційною та розвитком регіону", - наголосив Сергій Гемберг.

5. Регіональний медичний онкоцентр.

Метою проекту є покращення матеріально-технічної бази Рівненського обласного протипухлинного центру з використанням інноваційних технологій, підвищення якості спеціалізованої допомоги населенню, для використання потенціалу служби в повному обсязі - створення на базі закладу Північно-західного центру онкології. Головні завдання проекту – надання високотехнологічної спеціалізованої медичної допомоги населенню Рівненської, Волинської, Хмельницької, Тернопільської, Житомирської, західної частини Вінницької, східної частини Чернівецької областей. Добудова ІІІ черги майнового комплексу, введення модульного корпусу.

Як бачимо з переліку - проекти різноманітні за спрямуванням і складністю втілення. Деякі з них, як от Міжнародний аеропорт «Рівне», у стадії проекту знаходиться уже добрий десяток літ, так і не перейшовши у розряд прибуткового підприємства. Тож чи "вистрелить" уся чудова п’ятірка цього разу - питання спірне. Цілком можливо, що якісь її пункти так ніколи й не "намагнітяться".

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: