Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чи підтримують рівняни торгівлю на вулиці Шевченка - опитування

Вчора у Рівному представили результати соцопитування щодо стихійної торгівлі навколо центрального ринку. Опитування провела соціаологічна група "Вибір".

В опитуванні взяли участь 400 респондентів: 44% жителі центру, 44% люди, які відвідують центральну частину міста, 12% водії. Опитування проводилося 13-17 липня через особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Похибка не перевищує 4,9 %. 

Як з’ясувалось, більшість рівнян (64 %) виступають за обмеження торгівлі на проїжджій частині по вулиці Шевченка/Базарна-Пересопницька-Полуботка та облаштування на цьому місці пішохідної зони та руху автомобілів, 33 % - проти та 3 % не змогли дати відповідь на це питання. 

Серед тих, хто підтримує обмеження торгівлі навколо ринку половина респондентів пояснила своє рішення антисанітарією та брудом. 20 % - незручністю доїзду аварійних служб, 19 % - незручністю для пішоходів та 10 % - економічними причинами. 

Серед тих, хто не підтримує обмеження торгівлі давали такі пояснення: робочі місця людям, мають бути місця для продажу продуктів із села, додатковий заробіток для селян, зручність розміщення  та дешевий вибір товару.

Нагадаємо, неодноразово торговці пікетували міську раду з вимогою дати їм дозвіл на час карантину на продаж навколо ринку. Однак, міський голова Рівного Володимир Хомко категорично був проти цього. Натомість заявив, що прийме рішення, зважаючи на результати проведеного серед рівнян опитування.

Окрім цього в даному опитуванні також запитали, де найчастіше вони роблять покупки, з якою частотою, чому скупляються на центральному ринку, які незручності відчувають на продовольчому ринку, чи підтримують рішення про демонтаж МАФів на ринку тощо.

Міський голова Рівного обіцяє, що торговцям запропонують якийсь варіант вирішення проблеми: "Там немає ні однієї людини, яка привозить вирощену продукцію. Там всі професіонали стоять. Я не ставив за мету не принижувати чи знищити цих людей. Я з ними домовився, що ми поспілкуємось та знайдемо якийсь компроміс. Але, очевидно, що треба робити, як це запропоновано, - заявив Володимир Хомко. - Очевидно, що торгівля за межами ринку не може бути відкрита, доки не буде відповідна постанова Кабміну і наша область не вийде зі списку областей, де не можна послаблювати карантин. Як тільки ми вийдемо, то будемо послаблювати на комісії ТЕБ та НС. 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: