Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чи є перебої з харчуванням у рівненських військових?

У соцмережах активно розповсюджується фотокопія листа з Офісу президента України за підписом заступника керівника Офісу Анни Коваленко, де зазначено, що зі сьогоднішнього дня – 25 березня 2020 року – може скластися критична ситуація із забезпеченням безперервного (очевидно, йдеться про безперебійне – «ВР») харчування особового складу.

Пояснюють проблеми із забезпеченням армії продуктами тим, що через епідемію коронавірусу постачальники відмовилися підписувати договори. Окрім алгоритму дій щодо з’ясування ситуації у військових частинах, дислокованих на території областей, головам облдержадміністрацій наказано бути готовими «на безоплатній основі надати допомогу військовим частинам у забезпеченні продуктами харчування, персоналом для приготування їжі (за потребою).

За інформацією Інтерфакс-Україна, сама Анна Коваленко пояснила лист так:

"Компанії, які повинні були надавати послуги з харчування військових частин ЗСУ, поінформували Міноборони України, що у зв'язку з коронавірусом і, як вони вважають, "форс-мажором" вони не в змозі цього забезпечити. Міністерство оборони прийняло рішення продовжити до 31 грудня 2020 року договори про закупівлю послуг з харчування, які діяли в попередньому році. Підготували відповідні зміни в бюджет, затвердили їх на Кабміні. Тепер зміни чекають рішення Верховної Ради.

Звичайно, щоб забезпечити безперебійні поставки, були залучені голови ОДА, щоб вони тримали контакт з військовими частинами, які дислоковані в їх областях, і в разі необхідності всіляко сприяли обороні держави"

Колишній радник Міністра оборони України Юрій Бірюков на власній ФБ-сторінці стверджує, що проблеми із поставкою продуктів в армії розпочалися не через коронавірус, а ще до оголошення пандемії – у листопаді минулого року.

Анатолій Прошин - начальник прес-центру управління оперативного командування «Захід» у відповідь на наше запитання, чи дійсно такі листи з Офісу Президента надходили і яка ситуація в  ОК "Захід", повідомив, що в  ОК "Захід" перебоїв із забезпеченням армії продуктами харчування поки що немає. За більш детальною інформацією щодо ситуації, яка склалася, порекомендував звернутися в прес-службу Міноборони.

Фото Укрінформ

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: