Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Чи буде в Гощі басейн?

Один воркшоп – чотири перспективні ідеї. Саме таким результатом увінчався черговий, уже третій захід ГО «Діями – платформа жіночих ініціатив» (кер. Наталія Калька) під назвою «Громада для моєї дитини. Я хочу тут жити». Захід відбувся в рамках проекту «Неформальна освіта жінок - стимул розвитку громади» - переможця громадського бюджету Гощі.

Насамперед Наталія Калька зробила короткий екскурс у минуле й нагадала про проекти, які претендували на фінансування з громадського бюджету Гощі. Одним із них був проект ГО «Діями – платформа жіночих ініціатив» «Неформальна освіта жінок - стимул розвитку громади». Вона зауважила, що подібні проекти спонукають жінок до розкриття внутрішнього потенціалу й надихають на цікаві, корисні для громади ідеї.  

У свою чергу Гощанський селищний голова Микола Панчук подякував Наталії Кальці за створення насправді дієвої громадської організації, активізацію громадського руху в Гощі, цікаві, потрібні громаді проекти. Він відзначив добрі зрушення, які стали можливі саме завдяки діяльності ГО «Діями – платформа жіночих ініціатив» і пообіцяв всебічну підтримку громадській організації, активістам

- Кожному хочеться, аби місце, де він мешкає, було найліпшим, - зауважив Микола Панчук. - І саме громадські діячі допомагають розбудовувати Гощу, робити її ще комфортнішою, привабливішою та перспективнішою для життя наших дітей, онуків.

Безпосередній роботі учасників заходу передував перегляд короткометражних фільмів про двох жінок із Гощанщини - директорку Гощанського заводу продтоварів Любов Гончар і сімейну лікарку, завідувачку Липківської амбулаторії ПМСД Віру Мельник. Їх поява також стала можливою завдяки гендерному проектові «Історія успіху. Жінка в кадрі», який Наталія Калька реалізувала ще на посаді прес-секретаря Гощанської селищної ради.  

Відтак модератор заходу Євген Сульжук разом із присутніми проаналізував спектр наявних послуг для дітей і потенційних потреб. До слова кажучи, перелік послуг був доволі великим. Дитячі майданчики, різнопланові гуртки, спортивні секції тощо. Водночас не всі учасники заходу були одностайні в питанні якості надання цих послуг. Бо, власне, не кількість, а саме якість знань і вмінь визначають дальшу доцільність відвідування дитиною того чи іншого гуртка, секції. 

Обговорення наявних можливостей плавно перейшло в площину потенційно привабливих пропозицій. Учасники заходу висловлювали власні ідеї щодо організації цікавого дозвілля дітей із перспективою їх поетапної реалізації впродовж найближчих 10 років. Поміж ними називали створення Центру вивчення іноземних мов, відкриття театрального гуртка, будівництво розважального центру, ковзанки, мотузкового парку, басейну та ще багато чого цікавого.

До слова кажучи, ідею будівництва басейну з абсолютним розумінням сприймають у селищній раді. Під час заходу селищний голова Микола Панчук зауважив, що питання про можливість будівництва басейну в Гощі вже вивчалось. Навіть відповідну ділянку підшукали. Чи вдасться реалізувати подібний проект у Гощі? Нині це питання риторичне, але відповідь на нього обов’язково буде. Сподіваємось – ствердна.

З оптимізмом намалювавши картину майбутнього Гощі, учасники заходу розпочали не менш цікаву частину воркшопу – роботу над потенційними проектами. Розділившись на групи, представники громади з творчим підходом наповнювали сутністю чотири ідеї: відзначення Міжнародного дня захисту дітей, проведення благодійних заходів, нетиповий алгоритм інклюзивного навчання й організації спортивного дозвілля.

Відтак кожна група захищала право власної розробки на втілення в реальне життя. Саме в цей час до учасників заходу прилучився й голова РДА Василь Романюк. Зважаючи на зацікавлення заходами громадської організації представників місцевої влади, селищної ради, можна сподіватися, що запропоновані ідеї згодом реалізуються в Гощі. Бо вони справді унікальні за змістом і новаторські за формою виконання. А це саме те, чого потребують сучасні діти, молодь. 

Наступний захід, який відбудеться в рамках проекту переможця громадського бюджету Гощі, відбудеться 28 лютого. Його присвятять жінкам, які працюють в органах місцевого самоврядування.

Ірина ПОВАР

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: