Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Буфало чи короп, стерлядь чи сазан?. . Із нового року волинські рибоводи працюватимуть кваліфіковано

Із нового року волинські рибоводи працюватимуть кваліфіковано.

Впродовж 6 місяців вони навчалися у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією «Рибовод (кваліфікований робітник)», а саме, у Млинівському навчальному відділенні, яке спеціалізується на підготовці кваліфікованих кадрів для рибних господарств. Виробниче навчання відбувалося на їхніх майбутніх робочих місцях - базі роботодавця – ТОВ «Цумань - Риба».

Група слухачів із Волині, яких на навчання до РЦПТО ДСЗ направила Ківерцівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості, успішно здала державну кваліфікаційну атестацію. Рівень знань рибоводів оцінювалидиректор ТзОВ «Цумань - Риба» Людмила Попик, представники навчального закладу - заступник директора РЦПТО ДСЗ Оксана Зигалова, завідувач Млинівського навчального відділення Анатолій Смалько, викладач Маргарита Жуковська та представники Ківерцівської РФ ВОЦЗ Тетяна Кузьмова та Любов Мартинюк.

Отримавши досвід роботи під час виробничої практики у волинському рибному господарстві, слухачі вірять, що професійне навчання сприятиме ефективнішій роботі, адже такі теми, як захворювання риб, запобігання та профілактика захворюванню, умови утримання риби, вимоги до ставків, особливості розведення осетрових та інші, розширили діапазон знань та дозволять якісніше виконувати роботу. Дехто подумує і про власну справу, адже тепер знання дозволяють розводити рибу і у своїх водоймах.

Викладач Маргарита Жуковська додала: «Слухачі відповідальні та активні. У навчанні допоміг досвід роботи та прагнення нового. Серед найуспішніших – Микола Мельник, Роман Арендарчук. Загалом, група готова виконувати різноманітну роботу, це свого роду універсальні робітники, адже на момент завершення навчання вони здобули 1,2, та 3-й кваліфікаційні розряди». Викладач із гордістю згадує і попередню групу слухачів із м. Харків, які після навчання в РЦПТО за короткий термін зуміли створити власне рибне  господарство. І це доводить, що успіх приходить разом із якісними знаннями.

У своїх кваліфікаційних роботах  слухачі відобразили вивчений курс та дослідили окремі професійні теми.Важливо, що нинішні кваліфіковані рибоводи, окрім добрих знань, проявили й чудові комунікаційні та організаційні якості під час виробничої практики. Так, у нестандартній ситуації з пошкодженням дамби вони діяли чітко і злагоджено.

За період виробничого навчання слухачі навчилися доглядати та вирощувати різноманітні види риб, зокрема, коропа, білого амура, білого та строкатого товстолобика. Вони переконалися, при ретельному догляді та правильному утриманні риба швидко росте, а 2-річні рибини сягають 0,8 – 1 кг, мають чудові вишукані смакові якості, поживні характеристики, високу харчову цінність.

Людмила Попик переконана, що цуманська риба найсмачніша, адже впродовж багатьох років її рибогосподарствоутримує першість за смаковими якостями та об’ємами виробництва. «Нам надзвичайно важлива і необхідна державна підтримка, адже в непростих економічних умовах ми намагаємося забезпечувати постійний асортимент цінного продукту. Вірю, що кваліфіковані кадри, яких нам підготував РЦПТО ДСЗ, допоможуть ефективно вирішувати нагальні виробничі питання».

Заступник директора РЦПТО ДСЗ Оксана Зигалова коментує: «Приємно, що під час відповідей слухачі добре розкривали теми білетів, додавали цікавих фактів із власного досвіду, демонстрували  нові пізнання та прагнення працювати по-новому». Рибоводи готові дискутувати, вміють відстоювати власну позицію та цікавляться перспективою професії.

Роман Арендарчук за попередньою освітою лісник-тракторист, він щиро вдячний навчальному закладу, адже отримав цінні професійні знання, збагатив професійний досвід, суттєво  підвищив кваліфікаційний рівень. Рибовод вперше під час навчання в РЦПТО ознайомився із професійним інкубаційним апаратом Вейса. Цікава та перспективна робота – ось прагнення випускника!

Для Тетяни Федорчук професійна освіта стала першою, тому жінка із особливими емоціями згадує навчання і вірить, що професія рибовода дозволить покращити родинний добробут.

Наталія Козак добревивчила правила сортування риби, опанувала принципи меліорації. Слухачка поділилася, що має у власному господарстві ставок-копанку. Вже розводить карасі, щуки: «Необхідно враховувати рівень ґрунтових вод, слідкувати за наповненням водойми, адже це важливо при розведенні риби».

На підтвердження успішного навчання у РЦПТО ДСЗ усі випускники отримали документ державного зразка про присвоєння робітничої кваліфікації.

Підсумовуючи ДКА рибоводів, можна з упевненістю сказати: випускники прагнуть професійного зросту, здобуття професійного досвіду, а ще разом із своїм керівником щиро сподіваються і вірять, що повернуться часи, коли знане волинське рибогосподарство забезпечуватиме рибою українців та видаватиме «на гора»  400 (!) тон цінного продукту – смачної і поживної риби!

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: